Копають під Калетніка

21 перегляд
П'ятниця, 18 лютого 2011, 09:30
Богдан Кушнір
для УП

Звільнений після скандальних кадрів про збирання доларів з митних постів начальник Львівської митниці Роман Микитюк відмовляється здавати мандат депутата Львівської обласної ради. Хоч з понеділка вже керує Вінницькою митницею.

Ігор Калетнік, керівник Держмитслужби, теж робить вигляд, ніби не було жодних поборів на Львівській митниці . Наче Клавдія Кутикіна, заступник керівника митниці, не збирала двічі на місяць – 15 і 30 числа – данину у твердій валюті.

Навколо гробове мовчання. І в Києві, і у Львові.

Рядові митники довго не гралися в чесних "верещагинів", і дружно написали заяви про побори.

Всіх, хто потрапив у скандальні кадри, які знімали прихованими камерами в кабінеті Кутикіної, доставили у слідчий відділ СБУ, і поставили перед фактом: або добровільно пишете заяви, або закатаємо на повну котушку.

Після чого вся братія дружно взялася за пера.

Поки слідчі вивчають оперативні кадри, Держмитслужба розродилися на два накази.

Першим – звільнили начальника Львівської митниці Романа Микитюка із займаної посади, і відразу перевели у Вінницю. На малу батьківщину голови Держмитслужби Ігоря Калетніка. А Володимира Харкавого призначили виконуючим обов’язки Львівської митниці.

Перестрахувався Ігор Калетнік неспроста, мало чого заарештована Клавдія Кутикіна у слідчому ізоляторі може розповісти.

Неспростовні оперативні кадри говорять про налагоджений ланцюжок поборів у системі Держмитслужби.

Багато хто очікував, що Романа Микитюка тихесенько сплавлять до своїх овечок у Турійський район на Волинь, де його сім’я має міцне господарство. Але йому кинули рятівний круг.

Про побори на митницях говорять не один рік. Тільки чому тепер почали копати під Держмитслужбу?

Ось що найбільше нині, мабуть, хвилює Ігоря Калетніка, який мужньо витримав перший удар, і мовчки проковтнув гірку пілюлю. І не знає звідки чекати нападників.

У Львові проблем почалися зі звільнення 55 митників. В Україні найближчими місяцями Держмитслужба має розпрощатися з 5 тисячами працівників.

Уявляєте, що почнеться? Ось чому Микитюка не вигнали з вовчим квитком. Система може лопнути, як мильна бульбашка. Це – найстрашніше.

Мудрого треба боятися спереду, хитрого ззаду, а озлобленого з усіх боків. Але їх буде дуже багато – цілих п’ять тисяч.

Автор не є прихильником методів нинішнього міністра внутрішніх справ Анатолія Могильова. Але його заява, коли на хабарі попадається заступник, начальника теж відправляють у відставку, служить стримуючим фактором для всього відомства.

Після того, як Романа Микитюка перевели на аналогічну посаду в іншу область, всій Україні продемонстрували, що Держмитслужба живе за своїми правилами. І відданих людей не викидають на вулицю.

Окрилений Микитюк на радощах навіть відмовився здавати мандат депутата Львівської обласної ради від Партії регіонів.

"Я цього не збираюся роботи. Прописаний і живу у Львові. Наша робота не передбачає нічого довготермінового, як кажуть, нема нічого постійного в цьому житті", – заявив Микитюк інформагенції "ZAXID NET".

Після скандальних кадрів, які побачила вся країна, екс-начальник Львівської митниці Роман Микитюк ще намагається всидіти на двох кріслах – у Вінниці та Львові.

Чи це не виклик системі?

Богдан Кушнір, Львів, спеціально для УПpowered by lun.ua
Децентралізація: між правдою та вигаданими загрозами
Україна сьогодні стоїть перед історичним моментом – відійти від спадщини радянської імперії і отримати нову європейську систему адміністративно-територіального устрою.
ОГХК вже підготовлена нами до приватизації краще за інші держкомпанії
Відповідь на колонку нового керівника ОГХК.
Без держави не впораємося
Які виклики постали перед авіагалуззю через пандемію і на яку підтримку ми розраховуємо.
Міжвидова боротьба Єрмака і Разумкова – в "живих" залишиться лише один?
Разумков отримав посаду за свою роботу на виборах президента як "нове обличчя". Сьогодні цей тренд вже не актуальний. Переможці мають отримати все, а переможці наразі – це кварталівці на чолі з Єрмаком. І за законами жанру, він продовжуватиме "зачищати" конкурентів.
Чому допомогу в покупці апаратів ШВЛ – це гасіння пожежі, а не вирішення системної проблеми. Що з цим робити
На жаль, ні апарати ШВЛ, ні інші закуплені кошти не будуть задіяні ні під час епідемії, ні, тим більше після, її закінчення. (рос.)
Плюралізм Зеленського. Чим президент ще може "зачепити" виборців
Зеленський і досі має великі переваги у порівнянні зі своїми конкурентами, адже його внутрішня й міжнародна політика все більше набуває ознак плюралізму.
Чи є місце для України на інноваційній мапі світу?
Стара економічна система не працює, а сировинний вектор розвитку немає жодних конкурентних переваг у глобальному форматі. Як на нові виклики відповідає Україна?
Реклама: