Своїм – все, ворогам – закон!

74 перегляди
Середа, 02 лютого 2011, 11:27
Ярослав Гребенюк
журналіст, Луганськ

Направлення руху української влади усталилося, потяг до вибіркового правосуддя став "дороговказом".

Річ відома, отже, коли помічаєш свіжий вияв владної хижості, все меншим стає бажання вишукувати епітети, добирати точні слова та вирази.

Все і так зрозуміле. Дивіться, наскільки кришталево ясна ситуація.

Днями арештували колишнього керівника Держкомрезерву Віталія Нікітіна. Його триматимуть під вартою щонайменш два місяці, до 29 березня.

За що? "Посадовцю інкримінують розкрадання коштів у сумі 243 мільйонів гривень шляхом використання ланки підконтрольних підприємств при закупівлі до Держкомрезерву 22 150 тонн цукру".

Виносимо за лапки провину або чесність чиновника уряду Тимошенко і вертаємось до подій листопада минулого року. Тоді державний Аграрний фонд закупив 100 тисяч тонн цукру на 770 мільйонів гривень. Дані офіційно опубліковано в "Віснику державних закупівель".

Закупівлю пояснили необхідністю проведення державних інтервенцій під час різкого подорожчання цукру. Себто, коли ціни на цукор підуть вгору, влада стабілізує їх цим запасом.

Що це було насправді? З відкритих джерел дізнаємося, що одна тонна цукру в листопаді коштувала близько 7 тисяч гривень. Але Аграрний фонд знайшов цукор за ціною 7,7 тисяч. Дорожче рівно на 10% від ринкової ціни.

Констатуємо: якщо це злочин, то точнісінько такий, що наразі інкримінують чиновнику попереднього уряду Віталію Нікітіну – переплатив з державної кишені, а "лишок" привласнив.

Але коли ці факти вийшли на світло, країна не почула реакцію на них від контролюючих органів, Генпрокуратури чи СБУ.

Бо за цією оборудкою стоїть Микола Присяжнюк, міністр уряду Азарова, виходець з міста Єнакієве.

І не треба більше слів.

Своїм – все, ворогам – закон!

Ярослав Гребенюк, спеціально для УПpowered by lun.ua
ЗЕнавгураційні замітки
Зеленський сказав, що хотіли почути його виборці. Він, треба визнати, дуже органічний у своєму образі просвітленого Робін Гуда, який навіть на Банкову ходить пішки. Але у програмній промові не було власне ПРОГРАМИ.
Процедура важлива: чим відрізняється отримання дозволів в Україні та ЄС
Громадяни та бізнес часто опиняються у ситуації, коли держава ухвалює рішення стосовно їхніх прав та обов’язків. Для таких ситуацій в ЄС діє адмінпроцедура. А в Україні?
Зеленський, пасіонаріії та прийняття рішень
Маємо нового президента. Звичайно, великі повноваження мають ще і Рада, і уряд. І, що важливо, суд. Проте президент і його команда матимуть значні важелі на вплив і у цих гілках влади. А після виборів можуть мати ці структури в кишені. Рішення буде підписувати президент. Впливатимуть ім'ям президента. А хто ж насправді готуватиме, прийматиме і впроваджуватиме рішення?
Президент-невдаха. Яка з нього користь?
Президент-невдаха найкраще гострить лезо сокири демократії. Президент-невдаха – це краш-тест для держави. Виявляється, невдахи страшенно корисні для народовладдя.
"Керований дефолт": безглуздий і небезпечний
Заклики оголосити "керований дефолт" і реструктуризувати зовнішній борг держави — недолугі. Якщо іти шляхом реформ, проблем не буде.
Обнулення "зелених" тарифів для домашніх СЕС: вбити середній клас на догоду олігархам?
Якщо держава вже взялась через "зелені" тарифи субсидувати альтернативну енергетику, то кому треба допомогати — олігархам чи власникам дрібних домашніх СЕС?
Чому нам всім потрібні ліки від байдужості
Не варто думати, що ліки від байдужості можуть бути потрібні тільки для оточуючих. Так само точно не можна бути байдужим до самих себе, до свого здоров'я. (рос.)