Своїм – все, ворогам – закон!

74 перегляди
Середа, 02 лютого 2011, 11:27
Ярослав Гребенюк
журналіст, Луганськ

Направлення руху української влади усталилося, потяг до вибіркового правосуддя став "дороговказом".

Річ відома, отже, коли помічаєш свіжий вияв владної хижості, все меншим стає бажання вишукувати епітети, добирати точні слова та вирази.

Все і так зрозуміле. Дивіться, наскільки кришталево ясна ситуація.

Днями арештували колишнього керівника Держкомрезерву Віталія Нікітіна. Його триматимуть під вартою щонайменш два місяці, до 29 березня.

За що? "Посадовцю інкримінують розкрадання коштів у сумі 243 мільйонів гривень шляхом використання ланки підконтрольних підприємств при закупівлі до Держкомрезерву 22 150 тонн цукру".

Виносимо за лапки провину або чесність чиновника уряду Тимошенко і вертаємось до подій листопада минулого року. Тоді державний Аграрний фонд закупив 100 тисяч тонн цукру на 770 мільйонів гривень. Дані офіційно опубліковано в "Віснику державних закупівель".

Закупівлю пояснили необхідністю проведення державних інтервенцій під час різкого подорожчання цукру. Себто, коли ціни на цукор підуть вгору, влада стабілізує їх цим запасом.

Що це було насправді? З відкритих джерел дізнаємося, що одна тонна цукру в листопаді коштувала близько 7 тисяч гривень. Але Аграрний фонд знайшов цукор за ціною 7,7 тисяч. Дорожче рівно на 10% від ринкової ціни.

Констатуємо: якщо це злочин, то точнісінько такий, що наразі інкримінують чиновнику попереднього уряду Віталію Нікітіну – переплатив з державної кишені, а "лишок" привласнив.

Але коли ці факти вийшли на світло, країна не почула реакцію на них від контролюючих органів, Генпрокуратури чи СБУ.

Бо за цією оборудкою стоїть Микола Присяжнюк, міністр уряду Азарова, виходець з міста Єнакієве.

І не треба більше слів.

Своїм – все, ворогам – закон!

Ярослав Гребенюк, спеціально для УПpowered by lun.ua
Чому не варто обмежувати емоції та як їх контролювати
Проявляти емоції безпечно для себе і для оточуючих можна різними способами. Головне, робити це вчасно, не доходячи до критичної точки.
7 причин задуматися над тим, щоб всиновити старого битого пса
Дорослі собаки нічим не поступаються в дружбі та відданості молодим.
Чи вдарить штрафна система по нардепах-прогульниках?
Новий закон принципово змінює підхід до участі народних обранців в засіданнях парламенту та комітету Верховної Ради. А от чи подіє ця штрафна система в умовах сучасної політичної ситуації – невідомо.
Як задовольнити кадровий голод в агросекторі
До кінця 2019 року загальна кількість вакансій в агросекторі складе 14,5%. При цьому 12,9% серед усіх зареєстрованих безробітних в липні – з сільського господарства. Чому роботодавці та безробітні не можуть знайти один одного. (рос)
Адмінпослуги можуть бути зручними та доступними для всіх
6% відвідувачів центрів надання адміністративних послуг – люди з інвалідністю. І ми здатні зробити так, щоб усі без винятку отримували якісний сервіс.
Кому дістануться функції Держгеокадастру
Нова влада оголосила, що п'яте за величиною штату відомство країни припинить існування у нинішньому вигляді. Що далі?
Інспекція з будівництва корупції
Діяльність Державної архітектурно-будівельної інспекції — це історія про неефективність і корупцію, що породжує завищення вартості житла. Вирішити ці проблеми можна лише радикально реформувавши ДАБІ.