Закони здорового глузду

21 перегляд
Середа, 13 липня 2011, 17:43
Дмитро Сінченко
голова ГО "Асоціація Політичних Наук"

Черговий мажор здійснив напад на "пересічну українку". Це вже стає звичним явищем. Мало не щотижня то тут то там синок/дочка/внук/коханка депутата/судді/міністра/мера/президента/прокурора б’є, давить, стріляє, вбиває людей І жодного покарання.

Якщо проаналізувати всі попередні випадки сваволі нашої "еліти", напрошується висновок, що ми живемо за абсолютно різними законами. Точніше, закони пишуться ними для нас. Вони – над законом. Або поза законом. Для них існують лише їхні "понятія".

В країні, де закон існує не для всіх, закону не існує ні для кого. Якщо олігархи не сплачуватимуть податків, не платитимуть і інші громадяни. Якщо мажори матимуть право бити, стріляти, давити автівками громадян, так само чинитимуть з мажорами громадяни.

Якщо міліція матиме право вбивати українців у відділках, то й українці не жалітимуть її. Якщо суди не хочуть судити справедливо, справедливе правосуддя чинитимемо ми.

В інтернет-просторі вже з’явились ініціативи, спрямовані на протидію свавіллю мажорів. Це дуже добре, але чи достатньо? Чи з одними мажорами необхідно боротись?

У всіх ЗМІ здійнявся галас з приводу останнього випадку побиття дівчини депутатом Ландіком. "Мажорна іржа роз’їдає владу", – стверджують журналісти. Однак це не зовсім так.

Таке явище як мажори рівно як і корупція, і кумівство, і неефективність владної системи, і надмірна бюрократизація, і вибіркове судочинство, і тіньова економіка, і багато чого іншого, що нам не дуже подобається – це все невід’ємні елементи нинішньої системи влади.

Без них просто не існуватиме нинішньої держави. І, напевне, краще, щоб її в такому вигляді не існувало.

Нам потрібна Україна, але інша. Заснована людьми для людей.

А доти… Не потрібно ухилятись від сплати податків – їх просто не потрібно платити. Не потрібно чекати, поки влада покарає своїх чад – необхідно самим винести вирок і самим його виконати.

Так, в нас не діють жодні закони. Тоді виникає питання – чого дотримуватись? Як взаємодіяти між собою здоровій частині українського суспільства? Відповідь знаходиться на поверхні.

Не варто винаходити велосипеди, потрібно згадати давно забуте старе і ним скористатись.

В різні часи своєї історії людство по різному їх називало. … 10 заповідей, Кодекс Ману… Я просто назву їх "Законами здорового глузду".

Загалом всі вони зводяться до єдиної тези – роби іншим так, як хочеш, щоб робили тобі.

Якщо не дотриматись заповіді …. Відбудеться…

Ми живемо у фіктивній країні. І її ще треба легалізувати. Або, як говорять представники нинішньої влади, відмити.

А от якщо не подобається держава, в якій ми живемо, їй необхідно створити альтернативу.

Дмитро Сінченко, для УП

powered by lun.ua
powered by lun.ua
"Бюджет розбудови країни": скільки грошей дістанеться регіонам
Депутати намагаються повернути до бюджету-2019 субвенцію на соціально-економічний розвиток, хоча там передбачено 9,1 млрд грн на розвиток регіонів.
ОУН – не колабораціоністи, або Чому треба заборонити новий підручник з історії
Однак треба визнати, що й деякі опоненти цього підручника не завжди мають рацію, захищаючи ОУН, УПА, їхніх лідерів від недобросовісних авторів та "істориків".
Зловживання як норма: морський бізнес проти державного рекету
Блокування роботи портових операторів правоохоронними органами шкодить не лише інвесторам, а й міжнародному іміджу держави.
Правда – перша жертва війни? Як Україні реагувати на те, що СММ "не бачить" Росії на Донбасі
Україна не повинна покладатися на міжнародні суди для отримання висновку про причетність Росії до конфлікту. Ми маємо діяти зараз, якщо хочемо вберегти правду від російської війни.
Другий термін для Трампа: чотири уроки проміжних виборів у США
Вибори показали: Дональд Трамп зберігає гарні шанси висуватися ще на один термін. Демократи, хоч і отримали гірші результати, ніж очікувалося, намітили підходи для президентської кампанії.
Як спростити життя батькам та вчителям учнів інклюзивних шкіл
Завдяки реформі кількість учнів з особливими потребами в інклюзивних класах в цьому навчальному році зросла на 61% у порівнянні з попереднім.
Неефективність витрат "Укрпошти": міф чи реальність?
Нам дорікають, що "Укрпошта" повинна не відстоювати справедливу оплату своїх послуг, а починати економити з себе. Ми так і робимо.