Вперед, до "законів кольта"!

Четвер, 11 серпня 2011, 09:17

Свого часу в університеті Ненсі у Франції дослідник Дідьє Дезор досліджував групову поведінку пацюків в умовах обмеженого доступу до їжі. Під час експерименту пацюки ділилися на певні "соціальні групи" – експлуататорів, робітників, незалежних автономів та цапів-відбувайлів.

Але цікавим було те, що коли з такої групи вилучали, наприклад, експлуататорів та відбувайлів, решта групи через певний час все одно розділялася на ті самі касти у тій самій сталій пропорції.

Відомо, що у деяких аспектах свого єства люди не так вже далеко відійшли від тварин. Але щоб тим чи іншим чином контролювати закладені природою моделі поведінки, люди винайшли Закон.

Саме Закон дозволив суспільству здійснити перехід від еволюції сили до еволюції розуму. Дотримання суспільних прав, що закладені в законі, аналізуються судом та впроваджуються, якщо необхідно, то навіть насильно, відповідними правоохоронними структурами.

Що буде, якщо усунути Закон та механізми, що забезпечують його виконання з нашого суспільного життя?

Очевидно, ми повернемося до права сили, коли розподіл обмежених ресурсів буде відбуватися на користь того, хто швидше стріляє, або чия банда краще організована та чисельніша.

Спостерігаючи сьогодні за процесами нищення в Україні системи судочинства та охорони правопорядку, хочеться запитати у тих членів правлячої групи, які сьогодні всіляко підтримують нищення опонентів та відкрито насолоджуються приниженням людей, яких вони вважають загрозою своєму процвітанню: чи усвідомлюєте ви наслідки такої своєї позиції у найближчому майбутньому?

Так, можливо ви маєте причини ненавидіти когось конкретно. Так, мабуть багатьом з вас приємно, коли судді та "мусора" слухняно виконують будь-які накази ваших лідерів. Очевидно, що ви не відмовитеся захапати якісь активи тих ваших сьогоднішніх супротивників, що були обрані на роль "відбувайлів".

Так, мотиви вашої поведінки можна зрозуміти, враховуючи той історичний процес, що виніс вас на верхівку піраміди. Але задайте собі питання: що відбудеться, коли опонентів вже не залишиться, а ресурси все одно будуть обмеженими?

Проти кого повернеться репресивний апарат?

За прикладами далеко ходити не треба. Їх ми знаходимо у відносно недалекому минулому – у часи сталінських репресій. Тільки за грати потрапляють реальні вороги, а потім уявні вороги, надходить черга скласти їм компанію вчорашнім прокурорам, суддям, міліціонерам тощо.

Тож раніше чи пізніше ви відберете заводи, будинки та гроші у ваших ворогів. І тоді ваша група негайно перерозподілиться, як це завжди буває у пацюків.

І коли прийдуть відбирати ВАШЕ майно, то вже не буде суду, прокуратури та міліції, щоб вас захистити. Це обов’язково станеться, не сумнівайтеся! Але ще не пізно зрозуміти, що справедливий суд потрібен ВАМ більше, ніж вашим сьогоднішнім ворогам.

І якщо рештки здорового глузду ще спроможні взяти верх над жадібністю, зупиніть створеного вами Голема, поки він не повернувся проти вас!

Ну, а нам, браття українці, якщо все йтиме як іде, доведеться повернутися до "права кольта". Соромно нащадкам славного історичного минулого, в якому було і Народне віче, і Запорізька Січ, і Магдебурзьке право, повертатися до законів дикого Заходу, але якщо ми негайно усі разом не станемо на захист Закону, то іншого шляху нам не залишиться…

Сергій Редчиць, для УП

Колонка – матеріал, який відображає винятково точку зору автора. Текст колонки не претендує на об'єктивність та всебічність висвітлення теми, яка у ній піднімається. Редакція "Української правди" не відповідає за достовірність та тлумачення наведеної інформації і виконує винятково роль носія. Точка зору редакції УП може не збігатися з точкою зору автора колонки.
Реклама:
Шановні читачі, просимо дотримуватись Правил коментування

Як оренда держмайна допомагає бізнесу розвиватися та наповнює держбюджет

Похмура річниця: Запорізька АЕС не повинна стати другим Чорнобилем

Убивчий популізм: що не так з тарифною політикою у водопровідній галузі

Як Данія інвестує в успіх України

Наслідки "яєчного скандалу": як минув перший рік роботи Антикорупційної ради при Міноборони

ДІЯ на експорт. Чим український GovTech приваблює закордонних партнерів