Борги олігархів повертатимуть звичайні українці

14 переглядів
13
Середа, 21 вересня 2011, 18:01
Павло Петренко
міністр юстиції України, для УП

1180 доларів США. Саме стільки "винен" сьогодні власній державі кожен українець тільки за те, що він народився та проживає на її території. Ця кругленька сума – розмір зовнішніх запозичень, що припадає на кожного громадянина нашої держави. При тому, що середня зарплата в Україні не перевищує 2500 гривень, а четверта частина населення знаходиться за межею бідності.

Загалом валовий зовнішній борг України станом на сьогодні складає 120 мільярдів доларів США. Попри це Україна продовжує набирати нові кредити, щоби мати змогу сплатити старі. Замкнуте боргове коло.

Згідно проекту державного бюджету на 2012 рік, уряд України наступного року планує взяти у борг 91,8 мільярдів гривень, що на 3,7 мільярдів більше, ніж цьогоріч.

На що саме підуть додатково залучені кошти? Відповідь – у законопроекті про державний борг та гарантований державою борг, який на початку червня цього року уряд запропонував ухвалити парламенту.

Все йде до того, що парламентарі його підтримають. Адже на необхідності прийняття цього закону ще на початку своєї каденції наголошував чинний президент. Буцімто він грає визначальну роль у реалізації економічних реформ та стабілізації державного бюджету.

Насправді ж такі ініціативи мають зовсім іншу мету – створити умови для залучення кредитів від МВФ. Проте ці грошові вливання жодним чином не поліпшать стан економіки країни або медичної чи освітянської сфер, вони осядуть у кишенях провладних олігархів.

Задля впровадження в життя цієї "схеми" і був створений проект закону про державний борг.

Статтею 6 законопроекту під номером 8637 передбачено, що кошти, залучені державою або під державні гарантії, на умовах повернення зможуть отримати українські підприємства. Тобто уряд зможе цілком законно передати отриману суму кредиту потрібній бізнес імперії та оформити на неї "довічне" користування – згодом визнавши неплатоспроможність даного суб’єкта господарювання.

А от наслідок таких "схем" влада ліквідовуватиме за рахунок простих українців – багатомільярдний кредит виплачуватимуть та гаситимуть за ним відсотки із … державного бюджету.

До проблеми залучення нових грошових надходжень у власний бізнес влада підійшла комплексно – "рекомендації" по управлінню державним боргом можновладці надаватимуть самі ж собі.

Так, у статті 2 проекту закону зазначено, що керування боргом буде здійснюватись з урахування рекомендацій Ради Національного банку України.

Нагадаю, відповідно до частини 5 статті 11 закону про Нацбанк, рішення Ради НБУ приймаються не менше, ніж 6 голосами. Наразі 8 осіб із 15, які входять до складу Ради НБУ, є ставлениками президента (7 осіб призначає президент і голова НБУ входить до складу Ради НБУ за посадою). Тому характер рекомендації НБУ є очевидним.

Жирну крапку у викритті антинародного законопроекту, відкрито націленого лише на відмивання коштів, ставлять часові рамки стратегії управління державним боргом.

У проекті передбачено – Міністерство фінансів має розробити стратегію управління державним боргом строком на три роки. Тоді як кредити, які бере український уряд, розраховані на період у 10-15 років.

Невідповідність, яка вкотре доводить, що основна мета нинішньої влади – власний добробут: кредити можновладці наберуть якнайшвидше, роздадуть їх собі ж під примарні гарантії, а відпрацьовуватимуть борги пересічні громадяни.

Особливо зухвалим видається той факт, що пояснювальна записка до законопроекту №8637 визначає, що він не потребує обговорення з громадськістю. Обурлива закономірність: вагомі для держави законопроекти нинішня влада "проштовхує" без зайвого галасу, а тим часом зумисне привертає увагу людей до "мильних бульбашок", від прийняття яких звичайним українцям не стане ні холодно, ані гаряче.

Павло Петренко, член Бюро партії "Фронт Змін", керівник юридичного департаменту партії, для УП

powered by lun.ua
Авторизуйтесь щоб писати коментарі
Коментатори, які допускатимуть у своїх коментарях образи щодо інших учасників дискусії, будуть забанені модератором без додаткових попереджень та пояснень. Також дані про таких користувачів можуть бути передані до МВС, якщо від органів внутрішніх справ надійшов відповідний запит. У коментарі заборонено додавати лінки та рекламні повідомлення
IP: 91.221.218.---Тарас Савчук..
Є така штука як дефолт. Коли Ахметови і Коломойські залишаються без своїх рахунків, офшорних компаній та заводів в Європі разом з приватними літаками і так усі чиновники з чесно нажитим. Тому ставленики олігархів ніколи не допустять цього, щоб люди й далі працюівали та приносили їм доходи. В України є ще ресурси. Щоб не допустити дефолту після років обдирання олігархат не тільки землю українську буде продавати і віддавати по "Криворіжсталі" кожен рік, а й на ограни пустить громадян з печатку на нирках і печінках: "made in Izrael". Доки раби працють і їх можна заставити це робити, борги будуть накопичуватись. Тільки хтоб позичав...
IP: 95.111.186.---Правдомат..
Я інакше скажу. Від того, що я народився і пропрацював саме в Україні, а не в іншій державі, я вже недозаробив 118 000 доларів. Замість 300 доларів я міг цілком заслужено отримувати 2300 доларів на місяць. Щоб "недозаробити" 118 000 доларів достатньо всього 5 років. А я вже працюю 25 років. Ото втрати, уявляєте?
IP: 93.74.120.---Веддаарди..
Чё-то аффтар путает. Мой долг государству куда больше. Если у меня зарплата 1000 грн. (а у меня больше), я одного налога на доход (бывший подоходный) должен платить 1800 грн. каждый год. А ещё отчисления в пенсионный (в 2 раза больше) и прочие... Так что за право жить и работать на Украине платить приходится о-го-го. И, к сожалению, это во всех государствах так. А если аффтар хотел так красиво внешний долг поделить на всех, то там долг не на гражданах, а на государстве. И внутренний долг у Украины, насколько я помню, больше внешнего. Т.е. Украина должна украинцам куда больше, чем забугорью. И признаёт, и расплачивается... всё пучком.
IP: 91.221.218.---Тарас Савчук..
Чого так мало коментарів до цієї публікації? Цифра мабуть замала і аргументована якось не по співвідошеню до місячної зарплати. А народження - це така штука, он Шухевича позбавила звання Героя по підставі що не народився в УРСР.
IP: 93.175.206.---Hurt..
"Є така штука як дефолт. Коли Ахметови і Коломойські залишаються без своїх рахунків, офшорних компаній та заводів в Європі разом з приватними літаками і так усі чиновники з чесно нажитим. Тому ставленики олігархів ніколи не допустять цього, щоб люди й далі працюівали та приносили їм доходи" . Так і є дефолт тільки олігархам і страшний
Усі коментарі
Лікування пацієнтів з туберкульозом: що змінилося?
Cьогодні змінився підхід до моделі надання медичної допомоги хворим на туберкульоз не лише в Україні, а й у світі. Власне, що на це вплинуло?
Страхування ризиків для інвесторів - афера грандіозного масштабу
Хеджування ризиків захищає інвестора від раптового обвалу ринку акцій, але є злом для всіх учасників фінансового ринку. (рос.)
Як в Адміністрації президента намагаються відродити податкову міліцію
Які сюрпризи для бізнесу приховує законопроект про Національне бюро фінансової безпеки? (рос.)
Дурість наполовину: що не так у торговому конфлікті США та ЄС
Рішення Трампа про введення мит прийнято вважати безнадійно старомодним кроком, нерозумним в економічному плані. Але це тільки половина правди, і ЄС шле небезпечний сигнал: США не байдужі робочі місця, а евроінституціям – ні.
Коли дитина має починати чистити зуби
Через те, що, батьки не чистять дітям зуби, ми – стоматологи – проводимо більше 300 лікувань зубів під наркозом у дітей віком від 2-4 років.
Хайперлуп "Київ-Варшава": чому пора створювати міністерство еміграції
Хто ж насправді інвестує в економіку України?