До цієї влади питань уже немає. Питання є до опозиції

9 переглядів
Середа, 12 жовтня 2011, 11:48
Тарас Стецьків
громадський і політичний діяч, народний депутат України I-IV, VI скликання

"Не питай, по кому цей дзвін"

Цей дикий вирок, незалежно від того, хто як ставиться до Юлії Тимошенко, б'є по кожному з нас.

Не варто гадати, чи дасть Янукович відмашку парламентській більшості декриміналізувати статтю, по якій її засудили, і апеляційному суду - змінити вирок, чи цей сценарій озвучений лише для заспокоєння і обману ЄС.

Не варто також припускати, чи Янукович шантажує цим процесом Путіна, граючи на його чекістському самолюбстві, намагаючись виторгувати за її звільнення зниження ціни га газ. Чи вищою все таки виявиться примітивна і самодурська жага помсти, помножена на власний страх.

Набагато важливіше для суспільства інше. Цей вирок поставив остаточний хрест на залишках судової системи, довірі до правосуддя і вірі бодай у якусь справедливість.

З таким "правосуддям" Україна неминуче сповзає в руки Росії.

А в особі кірєєва Україна отримала свого Герострата.

Справжні наслідки цього рішення українці відчують дуже швидко. Це має зрозуміти опозиція і суспільство.

Якщо в когось ще залишилася ілюзія партійних політичних і хоча б частково демократичних виборів – він наївна людина, а позиція його вкрай шкідлива для української справи. Якщо Закон і Право попираються заради помсти, то що буде, якщо на кону стане його влада і Межигір'я?

Питання зараз стоїть лише так: режим, супроти якого всі решта. Немає вже "проти всіх", проти Яценюка, проти Тягнибока, проти Тимошенко - є тільки проти сваволі, зла і несправедливості влади.

І ще за! За яку Україну по чесному буде боротися опозиція.

Чи можна подолати цей режим, чи цей діагноз навічно? Безумовно можна. Тільки треба мобілізувати хоча б ті дві третини українців, які не голосували за Януковича у 2010 році.

Для цього потрібна єдність опозиції. Окремо можна виграти тільки боротьбу за місце придворної опозиції.

Гасло, Вимога, в решті прохання до політиків може бути тільки одне: об'єднуйтесь і очолюйте боротьбу проти диктатури. Або підете геть, якщо не можете - звільніть місце тим, хто здатен це зробити.

Тарас Стецьків, заступник голови фракції "Наша Україна – Народна Самооборона"powered by lun.ua
Капітолій. Початок реваншу Трампа
Дональд Трамп не здасться зараз, оскільки має намір балотуватися на наступних президентських виборах.
Заробити на смертях: як нас позбавили світової вакцини в 5 разів дешевше
Три долари заплатила Всесвітня організація охорони здоров'я за вакцину, закупівлю якої в ручному режимі зірвав міністр охорони здоров'я Максим Степанов.
Справжня ціна хутра норок: історія одного розслідувача
Наприкінці вересня 2020 року польський Сейм (нижня палата парламенту) провів історичну нараду з питань правового захисту тварин у Польщі.
Чи змінив Національний банк свою політику на валютному ринку
За яким принципом НБУ буде виходити на ринок з валютними інтервенціями та як впливатиме на курс. Що змінилося у новій стратегії?
Торговельний фокус з лісом: друзям — усе, а суспільству — нічого?
Чому торгівля необробленою деревиною відбувається на закритих "аукціонах" та без конкуренції.
Справа генерала Назарова — сигнал, який не можна ігнорувати
Справа Назарова як потенційний прецедент для військового судочинства України та свідчення неврегульованості ключових питань військової юстиції.
Демократія і некомпетентність
Чому Арістотель не довіряв демократії як формі правління, у чому полягають вади останньої та що це означає для сучасної України.