Страх влади перед народом матеріалізувався

Середа, 05 жовтня 2011, 16:14

Регіонали мають намір продовжити мораторій на продаж земель сільськогосподарського призначення, проти якого вони ще недавно так заповзято виступали, і плани застосування якого, що ініціювали соратники Юлії Тимошенко, активно критикували. Про це в кулуарах парламенту сповістив Олександр Єфремов.

Що насправді можуть означати такі заяви?

Страх чинної біло-синьої влади перед українськими громадянами!

Адже введення ринку землі сьогодні спричинить набагато серйозніші виступи, ніж то було з Податковим кодексом чи навіть з походами "афганців" на Верховну Раду.

Бо коли українського селянина доведуть до стану "втрачати нічого", а земля для нього є останнім, що залишається, то він візьме вила і піде до тих, хто сьогодні звик себе називати владою. Піде, аби відстояти свої права.

Чи врятує отой широко розрекламований мораторій українців?

Звісно, що ні. Це нагадує ситуацію, коли над жертвою висить дамоклів меч, всі розуміють, що він вже майже опустився, а раптом з’являється такий собі Єфремов і в кулуарах Верховної Ради обіцяє, мовляв, ми того меча сантиметрів на п’ять піднімемо вгору, нехай жертва не хвилюється.

Що ж потрібно для того, щоб врятувати від того меча українське село, українську націю?

Треба ухвалити закон, який встановить, що земля сільськогосподарського призначення не продається. Так само, як не продаються річка, повітря, ліс. І це жодним чином не зачіпає інтереси тих, хто на землі сьогодні працює. Бо жоден з фермерів і агротрейдерів в найближчій перспективі не купить землю.

Але починаючи із травня поточного року ми регулярно намагаємося провести збори для ініціювання всеукраїнського референдуму, на якому громадяни України ухвалять такий закон – закон про заборону торгівлі землею.

Та кожного разу наражаємося на спротив з боку як місцевих органів влади, так і Центральної виборчої комісії. Про суди годі й казати.

Але так чи інакше закон про заборону торгівлі землею сільськогосподарського призначення ухвалять громадяни України. Вони це зроблять як джерело влади.

А якщо біло-синя орда цього не почує і доведе людей до стану безвиході, то нас вже найближчі місяці буде чекати новітня Коліївщина. А яка доля тих, хто призвів українську націю до Коліївщини, думаю, нагадувати немає потреби.

Ігор Швайка, член Політради ВО "Свобода", для УП

powered by lun.ua

Як змінюється ринок страхування в Україні

Блокчейн та Big data для збереження лісів

Завдання вижити. Яких змін потребує ринок лісу

Чи дочекаються українці "Великого зариблення"

Чи справді "зимові канікули" нардепів є рекордними?

Не риторичне запитання: чиє місце на кухні і кому не можна плакати?