Одеське тренування

4 перегляди
Вівторок, 06 грудня 2011, 10:13
Назарій Заноз
для УП

Сергій Ківалов, нардеп, іменований у народі "Підрахуєм", завдяки своєму неабиякому таланту до правильного підрахунку голосів під час виборів-2004, має можливість стати міським головою Одеси.

Злі хакери

Уже кілька днів українські мас-медіа поширюють інформацію про те, що мер столиці гумору Олексій Костусєв подав у відставку. Начальник управління інформації Одеської міськради Анна Осипчук повідомила, що невідомі зламали поштовий сервер міськради й надіслали українським ЗМІ листи провокаційного характеру. Мовляв, злі дядьки хакери хочуть посварити між собою Ківалова та Костусєва, і ніякі кішки між двома політиками насправді не бігали.

Та вже незабаром одна за одною з'явилися в стрічці новини про відхід від керівництва містом-героєм пана Костусєва.

Причому сайт Одеської міської ради, на час написання матеріалу, про події навколо головної людини в місті – анічичирк, хоча прес-служба вже кілька днів, як підтвердила те, що бургомістр таки пішов у відставку.

Версії про те, "як Костусєв докотився до такого?" – звелися переважно до одного: "не виправдав сподівань" і "став непопулярним у місті", відповідно, "тягне Партію регіонів на дно". А це, перед парламентськими виборами, владі аж ніяк не потрібно.

Але, за останньою інформацією, "відставний" мер перебуває в лікарні із серцевим нападом.

Цікаво, чи встиг він зробити своє клопотання про відставку до того, як потрапити на лікарняне ліжко? Мешканці "перлини" у Чорного моря навіть мали намір відправити Костусєва у відставку по-одеськи – з танцями, жартами та в смішних костюмах. Проте, коли дізналися, що він потрапив до лікарні, скасували "урочистості".

У кандидати шикуйсь

Не встиг ще охолонути за паном Олексієм стілець, як уже на його місце сватають як мінімум двох кандидатів від партії влади.

Першим в черзі, звісно, є екс-голова ЦВК та президент Національного університету "Одеська юридична академія" Сергій Ківалов. Між іншим, академію в народі називають "імені Ківалова". Себто, пан Сергій має тісні зв'язки з містом та авторитет в очах його жителів.

Іншим імовірним кандидатом від ПР називають ще одного відомого юриста, екс-генпрокурора Геннадія Васильєва. Його персону не слід відкидати одразу, оскільки вплив Ківалова не зможе побити донецькість Васильєва. Адже саме приналежність до одного, усім відомого, регіону і є визначальною в кадровій політиці нашої держави часів Януковича.

Цілком можливим є те, що Васильєва зроблять виконуючим обов'язки міського голови й не поспішатимуть проводити вибори. Це не є фантастикою: у Києві реально функції міського голови виконує Олександр Попов, котрого народ не обирав.

Колишній конкурент Костусєва в боротьбі за крісло градоначальника Одеси Едуард Гурвіц заявляє, що ще не знає, чи висуватиме свою кандидатуру, у випадку, якщо проходитимуть позачергові вибори.

У свою чергу, Арсеній Яценюк, від "Фронту Змін" якого пан Гурвіц і балотувався на посаду мера, уже встиг зареєструвати законопроект про призначення позачергових виборів в Одесі. Розрахунок головного "фронтовика" країни зрозумілий: рейтинг регіоналів по всій країні падає, тому у висуванця від партії Яценюка, котрим, скоріш за все, буде Гурвіц – є всі шанси, щоб здобути перемогу.

Не варто списувати з рахунків і сина пана Костусєва, Олексія Гончаренка, котрий позиціонує себе, як опозиція до міської влади. В опитуванні, котре опублікувала "Думская.net" з посиланням на "Храбро", Гончаренко лідирує серед кандидатів на перемогу в мажоритарному Суворовському окрузі Одеси до Верховної Ради. Хоча, напевне, ці результати не слід екстраполювати на вибори мера.

Самому ж Гончаренкові не позичати амбіцій. Він мав намір стати міським головою ще на попередніх виборах, але партія влади обрала кандидатом від себе не його, а батька. Після того пан Олексій свою кандидатуру зняв, але образу все ж затаїв.

Розминка перед боєм

У випадку, якщо Верховна Рада таки прийме рішення призначити позачергові вибори мера Одеси, українці матимуть можливість спостерігати за дуже цікавими подіями. Те, що відбуватиметься в місті на Чорному морі, стане ні чим іншим, як тренуванням перед парламентськими виборами.

Одеська кампанія Партії регіонів та інших політичних сил, що висунуть своїх кандидатів – оголить методи та засоби, котрі використовуватимуть партії під час спроби потрапити до вітчизняного парламенту.

Скоріш за все, влада апробує якісь нові методи в роботі з виборцями та комісіями, відпрацює та закріпить старі. Також, стане видно, чи зможуть регіонали задовольнити інтереси всіх бажаючих скористатися перерозподілом сфер впливу в Одесі та не пересваритися в кращих традиціях вітчизняної опозиції.

Не менш цікавою буде тактика опозиційних сил.

Виборча кампанія покаже, чи в змозі партії, що йменують себе антагоністами влади, висунути єдиного погодженого кандидата, як вони обіцяють зробити на виборах до Верховної Ради 2012 року. Це може стати справжньою перевіркою на "вошивість" в лавах опозиціонерів.

Велику роль мають відіграти іноземні спостерігачі, котрі приїдуть, щоби стежити за дотриманням норм виборчого права, а також українські громадські організації та активісти, для котрих вибори стануть своєрідним тренуванням перед усе тією ж електоральною кампанією до парламенту.

...Чомусь, як не крути, а перед очима вибори в Мукачевому зразка 2004-го.

Готовими варто бути до всього.

Назарій Заноз, спеціально для УПpowered by lun.ua
Ненасильницьке спілкування у школі – міф чи реальність?
Зміни звичних способів спілкування, зокрема щодо зменшення агресії або хоча б не примноження вже існуючої – вимога часу.
Спалах легеневої хвороби у США: ключові уроки для України
Спалах ураження легень у США – це кейс про те, як державні інституції не лише не впоралися з кризою, а й стали заручниками політичної гри, знехтувавши інтересами мільйонів громадян.
Зброя не вбиває – СЕТАМ не продає
СЕТАМ – це інструмент, як зброя. Тільки від волі Продавців залежить, як його використовувати.
Закопати комунізм у землю
Парламент підтримав у першому читанні законопроект щодо скасування мораторію на продаж землі. Селяни можуть отримати право самостійно розпоряджатися своєю власністю.
Як Зеленському не повторити помилку царя Соломона
Чому мудрий цар Соломон розвалив одну з перших великих держав світу. І як президенту Зеленському не повторити його помилку.
Російська енергетична загроза: як має реагувати влада?
Імпорт електрики з Росії необхідно терміново зупинити. Для цього не потрібен закон. Це може зробити "Укренерго".
Чому варто трансформувати публічні бібліотеки й у що саме
Бібліотечна система – це така собі священна корова, яку бояться зачепити з поваги до культури, таким чином остаточно знищуючи цю саму культуру.