Янукович = Тимошенко = зло?!

Середа, 04 січня 2012, 13:21

Янукович = Тимошенко = зло?!

Михайло Зінько, для УП

"Ему ясно стало теперь, что всё то страшное зло, которого он был свидетелем в тюрьмах и острогах, и спокойная уверенность тех, которые производили это зло, произошло только от того, что люди хотели делать невозможное дело: будучи злы, исправлять зло.

Порочные люди хотели исправить порочных людей и думали достигнуть этого механическим путем...

То же самое делаем мы, ... живя в нелепой уверенности, что мы хозяева своей жизни, что она дана нам для наслаждения".

Лев Толстой, "Воскресение"

Мирослав Попович якось сказав, що нація, яка не має власної музики й власної філософії, не має майбутнього.

В Україні музика є. А ось філософії не має. Ми лише вивчаємо історію філософії.

Знищені вщент після Другої світової війни Німеччина і Японія, на мою думку, дуже швидко відродилися й стали одними з наймогутніших країн світу завдяки, перш за все, філософії.

Для мозкового штурму, який мав би розв'язати проблему щодо катастрофи на АС "Фукусіма", японці, окрім фізиків, енергетиків, конструкторів тощо, запросили також і філософів, що говорить про відповідний ступінь суспільного розвитку Японії.

Китай, який зараз демонструє небачені досі темпи економічного розвитку, також у значній мірі робить це завдяки своїй філософії.

"Менше філософствуй! Йди краще що-небудь роби!" – таку фразу в Україні можна почути дуже часто. "Роби що завгодно, тільки не думай!" – ще так можна розтлумачити цей вислів.

Нагадаю, що в перекладі із грецької слово "філософія" означає "любов до мудрості".

А зараз дозволю собі невеличкий екскурс у китайську філософію. Там є два універсальних світоглядних поняття: Ян та Інь. Вони символізують єдність і боротьбу протилежностей та формують одне ціле, яке називається Тай-Цзи. Ян символізує все позитивне, тепле, сухе, чоловіче, світле й так далі, а Інь, навпаки, – усе негативне, холодне, вологе, жіноче, темне тощо.

Якщо розвивати цей напрямок, то можна сказати, що до групи Інь відноситься й Зло. А відтак, ненависть, прагнення помсти, лють, страх, пихатість, зарозумілість й інше.

До групи Інь, тобто до тих, хто служить Злу, чи є його носієм, можна віднести також і людей, які не вміють чи не хочуть прощати комусь ті чи інші помилки.

Тоді, виходячи з наведеного, хочеться запитати і Юлію Тимошенко, і Віктора Януковича:

А носієм чого, шановні, ви є?..

Якщо ви ненавидите своїх супротивників, за яких віддали голоси понад 10 мільйонів українців як за першого, так і за другу, якщо у ваші душі посилилася лють, ненависть та зарозумілість, якщо ви при першій нагоді готові знищити один одного – то, чи не є ви прибічниками Зла?

Чи говорите ви молитву "Отче наш", де йдеться про прощення гріхів "боржникам нашим"?

Чи є у вас духовні наставники, і на що вони вас наставляють?

Ви можете давати будь-які відповіді на поставлені питання. Але народ усе бачить, усе чує й усе розуміє.

Страшно робиться від того, що Янукович, який представляє владу, та Тимошенко, яка представляє опозицію до влади, по відношенню до Зла – нічим один від другого не відрізняються.

Виходить, що дві половини одного цілого – є тим, що називається "Зло", хоча це суперечить філософії! Адже, якщо одна частина є Інь, то друга має бути Ян!

Якщо Зло бореться зі Злом, то Зло лише примножується.

То невже ваша задача боротися один з одним – лише для того, щоб знищити Україну?

Філософія, якої в нас не має, дозволяє дивитися на наші буденні українські проблеми дещо по-новому. Можливо, саме через те, що саме китайська філософія відкриває нам очі на абсолютні речі, якими є Добро й Зло, вона не вивчається в українських університетах?

Висновок: вивчайте філософію й поспішайте робити добро та служити Добру. Інакше загубите Україну.

З Новим Роком та з Різдвом Христовим вас, панове!

Михайло Зінько, голова ЛОО партії "Народна влада", Львівська філософська школа, спеціально для УП

Колонка – матеріал, який відображає винятково точку зору автора. Текст колонки не претендує на об'єктивність та всебічність висвітлення теми, яка у ній піднімається. Редакція "Української правди" не відповідає за достовірність та тлумачення наведеної інформації і виконує винятково роль носія. Точка зору редакції УП може не збігатися з точкою зору автора колонки.
Реклама:
Шановні читачі, просимо дотримуватись Правил коментування

Поділ України, розкол Заходу та загравання з Глобальним Півднем – про що Росія брехала у лютому

Чому ми повертаємо ліси на південь України?

Європа прокидається

Перемовини з Росією. Чи можна обіграти шулера 

Від made in Ukraine дрібним шрифтом до Made in Brave Ukraine на пів упаковки

Як українські IT-компанії залучають іноземних інвесторів