Опозиційна імпотентність

16 переглядів
Четвер, 07 червня 2012, 07:13
Ігор Дебенко
для УП

46 секунд. Навіть не хвилина. Саме скільки часу вистачило режиму, щоб 5 червня 2012 року ознаменувався чорною датою українського державницького календаря.

46 секунд, які одним помахом руки перекреслили 20 років Незалежності, а самий законопроект Ківалова-Колєсніченка "Про засади державної мовної політики" №9073 поставили поряд із Валуєвським циркуляром та Емським указом російського імператора Олександра ІІ.

Різниця лише в характері колонізатора…

Усупереч гучним заявам, перешкодити прийняттю мовного закону опозиція не змогла. Навіть не намагалась.

Свідомо? Цілком імовірно.

Обмежившись театралізованою акцією спротиву, опозиційні лідери засвідчили власну безхребетність, політичну імпотентність й абсолютну нездатність взяти відповідальність за долю нації.

Неспроможність у критичний момент повести, показати приклад, запалити – легко пояснюється популізмом, корисливістю й непомірними політичними амбіціями медіа-політиків, які "опозиціонерами" звикли бути лише на голубих екранах.

Як наслідок, віртуальна жертовність модифікується якщо не в реальне плазування, то завершується втечею від самого себе.

Цю битву опозиція програти не могла.

Вона просто не мала морального права це зробити.

Та з легкістю зробила…

Перемога режиму була беззаперечною.

І нехай це була лише одна битва, вона виявилась показовою. Організаційно, технічно, тактично й стратегічно. Щоб у цьому переконатися, достатньо було лише поглянути у вічі багатьох із тих, хто прийшов до Маріїнського парку через переконання, а не за гроші.

Депутати ж у парламенті "не зорієнтувалися"...

Насправді – ганебно здали мову, ховаючись за примітивними відмовками.

А чи Турчинов із Кожем'якіним та іншими недоопозиціонерами вперше блокували роботу Ради?

Як наслідок, 234 з 248 зареєстрованих у сесійній залі народних депутатів відправили законопроект №9073 на друге читання.

Ще трохи, і регіонал Ігор Зварич матиме законне право із'яснятися в парламенті на "великому тисменицькому нарєчії", а вчитель української мови Володимир Личук одержить можливість не приховувати від широкого загалу свою калуську говірку.

Жарт, звичайно, але ці двоє виявились єдиними, хто серед прикарпатських нардепів підтримав законопроект Ківалова-Колєсніченка.

Насправді, таких достатньо в кожному регіоні.

А що ж інші?

Мовний законопроект набрав аж 2 "проти".

І як не дивно, єдиними, хто відкрито висловив своє критичне ставлення до плюндрування української мови, стали ті ж регіонали Орест Муц та Василь Чуднов. Щоб не казали щодо голого передвиборчого розрахунку, однак на такий крок ці двоє пішли незважаючи на зовнішній тиск та декларативні погрози Ківалова про виключення з парламентської фракції та партії в цілому.

Навіть якщо це була лише партійна індульгенція, їх прізвища все одне залишаться єдиними, хто не підтримав впровадження де-факто російської мови як другої державної.

Опозиція ж просто ухилилась від голосування. Соболєв, Власенко, Кириленко, Шкіль, Шлемко, В'язівський, Шкутяк, Тарасюк, Ткач, Матвієнко та десятки інших при голосуванні питання в сесійній залі значились як "відсутні". Й чи вони просто не скористались власними картками, а чи дійсно не були присутні, сьогодні вже не так важливо. Як і те, чи були вони в Маріїнському парку взагалі?!

Важливе інше.

Навпроти їхніх прізвищ мало б стояти категоричне "проти", а не розмите "відсутній".

Зрештою, нащадки оцінять. Чи ба – "потомки"…

Ігор Дебенко, політолог, Івано-Франківськ, спеціально для УПpowered by lun.ua
"Мертві душі" серед отримувачів державних виплат. Як їх виявити?
Що таке верифікація державних витрат? Відповіді на топ-5 запитань.
Держзрада в Мінекономіці та зірване виробництво снарядів: до чого тут люди Пашинського? 
Поки державна компанія "Артем" чекає на обладнання зі США, право поставляти снаряди для "Гіацинтів" збройних сил отримала приватна фірма ТОВ "Рубін 2017". Розбираємося, до чого тут Пашинський і його люди.
Що може піти не так під час оновлення НАЗК?
Які ризики у процесі оновлення НАЗК залишаються. Для їхнього уникнення в більшості випадків може допомогти лише належна увага з боку громадськості та міжнародних партнерів.
Фонд енергоефективності: що треба знати ОСББ та управителям
Нова програма фонду передбачає виділення грантів на енергомодернізацію багатоквартирних будинків. Далі — відповіді на головні процедурні питання.
Веселі старти президента Зеленського у судах
Зеленський вніс до парламенту законопроект, що має виправити помилки, допущені попередньою владою, та забезпечити реальну незалежність суддів. Як змінився законопроект між першим і другим читанням, чи дослухались депутати до порад експертів і чи всі недоліки були вилучені – пояснюємо.
Маленька війна для Ердогана: навіщо Туреччина загострила конфлікт у Сирії
На тлі падіння популярності правлячої партії президенту Туреччини була потрібна маленька переможна війна. Та чи не зробив Ердоган найбільшу політичну помилку в своєму житті?
Як розпущена ВККС намагається залишити на посадах 75 недоброчесних суддів
17 жовтня біля ВККС зберуться активісти у костюмах нечисті та суддівських мантіях, щоб показати людей, яким кваліфкомісія хоче дозволити судити довічно.