Чому в партії Кличка переполох?

12 переглядів
Вівторок, 13 листопада 2012, 17:22
Віталій Тараненко
журналіст, Хмельницький, для УП

На офіційному сайті партії УДАР конвульсії – там засмучені загальними даними волевиявлення громадян, що оприлюднив Центрвиборчком. УДАРівці вимагають визнати перемогу опозиційних кандидатів у мажоритарних округах та опозиції загалом.

Новоспечені лідери – Пинзеник, Гурвіц, Агафонова, Наливайченко, наперекір один одному, сигналізують про масштабні фальсифікації на парламентських виборах.

А ось у мене напрошується зустрічне запитання: що для перемоги опозиційних сил зробили соратники Кличка і особисто політик-боксер?

Виступали в купі з об’єднаними опозиціонерами? Добре! Заявляли, що Україні винятково потрібна проєвропейська орієнтація і модель? Ще краще! Проте там, де бракувало рішучих рішень, на кшталт утрясання єдиних кандидатів від опозиції на мажоритарних округах, спрацювала велика українська "жаба".

"Лише один кандидат від опозиції може перемогти представника влади, який має шалений вплив грошей, адмінресурсу. Ми це зробимо, бо розумні люди", – це дослівні слова Кличка, які він мовив 3 жовтня під час живого спілкування з хмельничанами.

Яскрава поствиборча палітра виникла на Хмельниччині, де було сім одномандатних округів. "Рейтингові" "ударівці" вміло відкушували голоси від кандидатів в опозиції, у підсумковому заліку даючи вдовольнитися союзникам другим-третім місцем.

Створювалося враження, що Кличко провалив "тест на вошивість".

Принаймні на Хмельниччині він залишив заздалегідь непрохідних кандидатів у народні депутати.

Як пояснити іншими словами фіаско опозиціонера Дмитра Беспалова (188 виборчий округ), який програв виборчу естафету двом самовисуванцям близьким до влади

До цього маловідомий "УДАРівець" Віталій Мовчан "відкусив" 9890 голосів, чим фактично поцупив перемогу Беспалова, який міг би набрати 29309 голосів і стати переможцем.

Подібна "анархія" панувала у 190 виборчому окрузі з центром у Шепетівці.

Кандидат від УДАРу і директор ТОВ "Науково виробничий комплекс "Еколайф" Анна Побережна, до цього не помічена в провінційній політиці, виявилася "паличкою-виручалочкою" для бізнесмена-самовисуванця Сергія Буряка. Саме голоси кандидата від УДАРру (5507) провели до Верховної Ради мільйонера.

Опозиціонер і міський голова Славути Василь Сидор програв Буряку 3154 голоси.

191-й виборчий округ, з центром в місті Старокостянтинів, продемонстрував, як діючі депутати обласної ради від "Батьківщини" Валерій Мурза і Микола Гнатюк затіяли хворобливе суперництво за путівку до ВР.

Що цікаво: останній перед виборами оформив нове політичне пристанище, отримавши партквиток від УДАРу.

Врешті-решт, обоє "пролетіли" над столичним будинком під куполом. Натомість "жаба" опозиції зробила нардепом самовисуванця Віктора Бондаря, якого пов’язують з групою Льовочкіна-Фірташа.

Не таке вже райське життя могло бути для чоловіка регіоналки Інни Боголовської Володимира Мельниченка, який балотувався по 193-й мажоритарці.

Взаємна поборність трьох опозиційних кандидатів – Яреми від ОО, Товкайла від УДАРу і Шовкошитного від УНП – дозволили Мельниченку влаштувати гру в одні ворота. Себто, у власні.

З огляду на це, події, що відбуваються у таборі УДАРу, не що інше, як пошук крайніх.

Боксер добре усвідомлює, що після бою безпідставно махати кулаками і доказувати, що ти кращий. Якщо все одно присудили поразку.

Однак цієї мікропоразки можна було б уникнути, якби амбіції і власна вигода відійшли за межі політичного рингу.

Віталій Тараненко, журналіст, Хмельницький, спеціально для УПpowered by lun.ua
Президент-невдаха. Яка з нього користь?
Президент-невдаха найкраще гострить лезо сокири демократії. Президент-невдаха – це краш-тест для держави. Виявляється, невдахи страшенно корисні для народовладдя.
"Керований дефолт": безглуздий і небезпечний
Заклики оголосити "керований дефолт" і реструктуризувати зовнішній борг держави — недолугі. Якщо іти шляхом реформ, проблем не буде.
Обнулення "зелених" тарифів для домашніх СЕС: вбити середній клас на догоду олігархам?
Якщо держава вже взялась через "зелені" тарифи субсидувати альтернативну енергетику, то кому треба допомогати — олігархам чи власникам дрібних домашніх СЕС?
Чому нам всім потрібні ліки від байдужості
Не варто думати, що ліки від байдужості можуть бути потрібні тільки для оточуючих. Так само точно не можна бути байдужим до самих себе, до свого здоров'я. (рос.)
5% виборців про яких ви могли забути
ЛГБТ-спільнота зазвичай частина соціального конфлікту, а не особистого.
Чи готова українська система освіти до STEAM?
Саме STEAM може вирішити дуже актуальну сьогодні проблему втрати інтересу у молодого покоління до навчання.
Крим має здобути свободу, а Україна – повернути свої території
Наша маленька Батьківщина має отримати свободу! А Україна – повернути свої території. І зробити це можливо тільки одним шляхом – шляхом відновлення права на самовизначення, створення у конституційному плані ще до того моменту, як Крим буде деокуповано, кримськотатарської національно-територіальної автономії, відтворення її парламентських інститутів на материковій Україні.