Чому в партії Кличка переполох?

15 переглядів
Вівторок, 13 листопада 2012, 17:22
Віталій Тараненко
журналіст, Хмельницький, для УП

На офіційному сайті партії УДАР конвульсії – там засмучені загальними даними волевиявлення громадян, що оприлюднив Центрвиборчком. УДАРівці вимагають визнати перемогу опозиційних кандидатів у мажоритарних округах та опозиції загалом.

Новоспечені лідери – Пинзеник, Гурвіц, Агафонова, Наливайченко, наперекір один одному, сигналізують про масштабні фальсифікації на парламентських виборах.

А ось у мене напрошується зустрічне запитання: що для перемоги опозиційних сил зробили соратники Кличка і особисто політик-боксер?

Виступали в купі з об’єднаними опозиціонерами? Добре! Заявляли, що Україні винятково потрібна проєвропейська орієнтація і модель? Ще краще! Проте там, де бракувало рішучих рішень, на кшталт утрясання єдиних кандидатів від опозиції на мажоритарних округах, спрацювала велика українська "жаба".

"Лише один кандидат від опозиції може перемогти представника влади, який має шалений вплив грошей, адмінресурсу. Ми це зробимо, бо розумні люди", – це дослівні слова Кличка, які він мовив 3 жовтня під час живого спілкування з хмельничанами.

Яскрава поствиборча палітра виникла на Хмельниччині, де було сім одномандатних округів. "Рейтингові" "ударівці" вміло відкушували голоси від кандидатів в опозиції, у підсумковому заліку даючи вдовольнитися союзникам другим-третім місцем.

Створювалося враження, що Кличко провалив "тест на вошивість".

Принаймні на Хмельниччині він залишив заздалегідь непрохідних кандидатів у народні депутати.

Як пояснити іншими словами фіаско опозиціонера Дмитра Беспалова (188 виборчий округ), який програв виборчу естафету двом самовисуванцям близьким до влади

До цього маловідомий "УДАРівець" Віталій Мовчан "відкусив" 9890 голосів, чим фактично поцупив перемогу Беспалова, який міг би набрати 29309 голосів і стати переможцем.

Подібна "анархія" панувала у 190 виборчому окрузі з центром у Шепетівці.

Кандидат від УДАРу і директор ТОВ "Науково виробничий комплекс "Еколайф" Анна Побережна, до цього не помічена в провінційній політиці, виявилася "паличкою-виручалочкою" для бізнесмена-самовисуванця Сергія Буряка. Саме голоси кандидата від УДАРру (5507) провели до Верховної Ради мільйонера.

Опозиціонер і міський голова Славути Василь Сидор програв Буряку 3154 голоси.

191-й виборчий округ, з центром в місті Старокостянтинів, продемонстрував, як діючі депутати обласної ради від "Батьківщини" Валерій Мурза і Микола Гнатюк затіяли хворобливе суперництво за путівку до ВР.

Що цікаво: останній перед виборами оформив нове політичне пристанище, отримавши партквиток від УДАРу.

Врешті-решт, обоє "пролетіли" над столичним будинком під куполом. Натомість "жаба" опозиції зробила нардепом самовисуванця Віктора Бондаря, якого пов’язують з групою Льовочкіна-Фірташа.

Не таке вже райське життя могло бути для чоловіка регіоналки Інни Боголовської Володимира Мельниченка, який балотувався по 193-й мажоритарці.

Взаємна поборність трьох опозиційних кандидатів – Яреми від ОО, Товкайла від УДАРу і Шовкошитного від УНП – дозволили Мельниченку влаштувати гру в одні ворота. Себто, у власні.

З огляду на це, події, що відбуваються у таборі УДАРу, не що інше, як пошук крайніх.

Боксер добре усвідомлює, що після бою безпідставно махати кулаками і доказувати, що ти кращий. Якщо все одно присудили поразку.

Однак цієї мікропоразки можна було б уникнути, якби амбіції і власна вигода відійшли за межі політичного рингу.

Віталій Тараненко, журналіст, Хмельницький, спеціально для УПpowered by lun.ua
Реклама:
Капітолій. Початок реваншу Трампа
Дональд Трамп не здасться зараз, оскільки має намір балотуватися на наступних президентських виборах.
Заробити на смертях: як нас позбавили світової вакцини в 5 разів дешевше
Три долари заплатила Всесвітня організація охорони здоров'я за вакцину, закупівлю якої в ручному режимі зірвав міністр охорони здоров'я Максим Степанов.
Справжня ціна хутра норок: історія одного розслідувача
Наприкінці вересня 2020 року польський Сейм (нижня палата парламенту) провів історичну нараду з питань правового захисту тварин у Польщі.
Чи змінив Національний банк свою політику на валютному ринку
За яким принципом НБУ буде виходити на ринок з валютними інтервенціями та як впливатиме на курс. Що змінилося у новій стратегії?
Торговельний фокус з лісом: друзям — усе, а суспільству — нічого?
Чому торгівля необробленою деревиною відбувається на закритих "аукціонах" та без конкуренції.
Справа генерала Назарова — сигнал, який не можна ігнорувати
Справа Назарова як потенційний прецедент для військового судочинства України та свідчення неврегульованості ключових питань військової юстиції.
Демократія і некомпетентність
Чому Арістотель не довіряв демократії як формі правління, у чому полягають вади останньої та що це означає для сучасної України.