Ким був для нас воїн Василь Кіндрацький

656 переглядів
Четвер, 04 червня 2015, 10:46
Богдан ЧервакБогдан Червак
голова ОУН

28 травня пострілом з російського танка Т-72 у селищі Водяне, що неподалік Донецька, був убитий колишній стрілець батальйону ОУН, а віднедавна боєць резерву ОУН-ЗСУ Василь Кіндрацький. Василь загинув як герой.

Не секрет, що Водяне, зокрема місцевість "Шахта" останні тижні піддається інтенсивному обстрілу, в тому числі із важкої зброї. Натомість умови так званого "перемир’я" не дозволяють ЗСУ давати адекватну вогневу відповідь ворогові.

У такій ситуації загроза втратити частину української території дуже велика. Не кажу вже про те, що за подібних обставини бойовий дух наших бійців занепадає – вони відчувають свою безпорадність.

Що у такій, без перебільшення, жахливій атмосфері зробив друг "Кіндрат"? 25 травня, ризикуючи життям, він виліз на вежу напівзруйнованої шахти і встановив там державний прапор і прапор ОУН. О п’ятій годині ранку.

А через два дні Василя не стало. Російський снаряд потрапив у бліндаж, де перебували наші бійці. Серед них був і Василь. "Кіндрат" зазнав важкого поранення. Сорок хвилин лікарі билися за його життя. Зробили, що змогли. Але, у Бога був інший план.

Вшановуючи пам'ять героя, важливо, на мою думку, належно збагнути його життєвий, а головне бойовий досвід.

Василь пішов на війну добровольцем. Він, як і багато патріотів, які пройшли Майдан, не вірив Міністерству оборони, не кажучи вже про МВС. А тому своє місце на війні знайшов у селі Піски, де у складі добровольчого батальйону ОУН багато місяців захищав незалежність і соборність України.

Ризикуючи життям, Кіндрат виліз на вежу напівзруйнованої шахти у Водяному і встановив там державний прапор і прапор ОУН

Він був одним з тих, хто палко захищав добровольчий рух і критикував чинну владу – мав на це моральне право.

Проте він був одним із перших добровольців, який зрозумів, що перемогти військову міць Росії може лише сильна, боєздатна і патріотична армія.

На кожній ротації Василь "воював" ще на два фронти.

Першому, коли оббивав пороги Міноборони і Генштабу, переконуючи високих чиновників у необхідності залучати добровольчі формування до ЗСУ на їхніх умовах.

Другому, коли переконував своїх побратимів добровольців, що настав час ставати професійними військовими, якщо хочемо не на словах, а на ділі захисти Україну від російської агресії.

У чиновницьких кабінетах Василя, фактично, не розуміли. А скоріше – не хотіли зрозуміти.

Окремі добровольці неохоче йшли в ЗСУ з різних причин: не хотіли реально воювати, подобалася "отаманщина", брали гору амбіції.

Однак треба було бачити радісне обличчя Василя Кіндрацького, коли найкращі бійці ОУН, нарешті, "легалізувалися" у складі 81-ї десантно-шутрової бригади Збройних сил. Це був його особистий успіх. Хоч сам Василь вважав це успіхом України і Української армії.

Прощання із Василем було зворушливим. У Києві, в Миколаєві і у Львові домовину з героєм несли на руках. При цьому тисячі людей ставали на коліна і прощалися з "Кіндратом".

У день його похоронів, десантники-ОУНівці, які не змогли приїхати до Львова, щоб попрощатися із другом, зібралися на плацу, виконали державний гімн і ухвалили рішення, що віднині десантно-штурмова рота ОУН у складі ЗСУ буде носити ім’я Василя Кіндрацького.

Чи ще хтось сумнівається, що герої не вмирають?

Богдан Червак, голова ОУН, для УП

powered by lun.ua
Капітолій. Початок реваншу Трампа
Дональд Трамп не здасться зараз, оскільки має намір балотуватися на наступних президентських виборах.
Заробити на смертях: як нас позбавили світової вакцини в 5 разів дешевше
Три долари заплатила Всесвітня організація охорони здоров'я за вакцину, закупівлю якої в ручному режимі зірвав міністр охорони здоров'я Максим Степанов.
Справжня ціна хутра норок: історія одного розслідувача
Наприкінці вересня 2020 року польський Сейм (нижня палата парламенту) провів історичну нараду з питань правового захисту тварин у Польщі.
Чи змінив Національний банк свою політику на валютному ринку
За яким принципом НБУ буде виходити на ринок з валютними інтервенціями та як впливатиме на курс. Що змінилося у новій стратегії?
Торговельний фокус з лісом: друзям — усе, а суспільству — нічого?
Чому торгівля необробленою деревиною відбувається на закритих "аукціонах" та без конкуренції.
Справа генерала Назарова — сигнал, який не можна ігнорувати
Справа Назарова як потенційний прецедент для військового судочинства України та свідчення неврегульованості ключових питань військової юстиції.
Демократія і некомпетентність
Чому Арістотель не довіряв демократії як формі правління, у чому полягають вади останньої та що це означає для сучасної України.