Комуністи: бути чи не бути?

835 переглядів
Понеділок, 28 листопада 2016, 15:56
Павло Мороз
заступник міністра юстиції з питань державної реєстрації, для УП

Висновком Комісії з питань дотримання закону "Про засудження комуністичного та нацистського тоталітарних режимів в Україні та заборону пропаганди їхньої символіки" за результатом неупередженої правової експертизи встановлено, що статут, найменування та символіка Комуністичної партії України не відповідають вимогам закону.

Хоча без жодних експертиз та досліджень здоровий глузд підказує усім нам, що партія, у назві якої міститься слово "комунізм" – тобто режим, що в 20 столітті забрав в українців державність, мову, право на самовираження, та мільйони життів, – не має права на існування.

Усе, що робила Комуністична партія за радянських часів, було направлено на фізичне та духовне знищення нашої нації.

З метою реалізації більшовицьких програм було запроваджено жорстку економічну політику, названу "воєнним комунізмом", яка разом з низкою інших ініціатив комуністичного режиму призвела до першого Голодомору 1921-1923 років.

У країні, де при владі були комуністи, використовувався метод терору, наслідком якого стали сталінські репресії, а також ряд штучно створених голодоморів, що забрали життя мільйонів людей.

Тому абсолютно справедливо та логічно, що посткомуністичні країни Західної Європи засудили комуністичний режим на офіційному рівні.

Зокрема, у Чехії 1993 року був прийнятий Закон про протиправність комуністичного режиму і опору проти нього, у якому комуністичний режим був названий "злочинним, нелегітимним і неприйнятним".

Україна такі радикальні та необхідні міри прийняла лише після відходу від влади "попередників", котрі намагалися втриматися за залишки тоталітарного мислення та підходу. У березні-2015 Верховна Рада засудила комунізм, заборонила публічне використання комуністичної символіки та проголосувала за постанову про зміну назви об'єктів, названих на честь діячів ганебного режиму.

Постає питання: яке моральне право має теперішнє так зване "керівництво" так званої комуністичної "партії" піднімати питання дискредитації?

На моє переконання – це відверта зневага до народу, який майже століття страждав від діяльності нелюдського комуністичного режиму.

Суд встановив, що зазначена політична сила зволікала з виконанням вимог закону.

Також підкреслю, що відповідно до закону "Про засудження тоталітарних режимів" комуністичний тоталітарний режим 1917–1991 років в Україні визнається злочинним і таким, що здійснював політику державного терору, яка характеризувалася:

численними порушеннями прав людини у формі індивідуальних та масових вбивств, страт, смертей, депортацій, катувань, використання примусової праці та інших форм масового фізичного терору;

переслідувань з етнічних, національних, релігійних, політичних, класових, соціальних та інших мотивів;

заподіянням моральних і фізичних страждань під час застосування психіатричних заходів у політичних цілях;

порушенням свободи совісті, думки, вираження поглядів, свободи преси та відсутністю політичного плюралізму.

Та у зв'язку з цим комуністичний режим засуджується як несумісний з основоположними правами і свободами людини і громадянина.

Закон передбачає, що пропаганда комуністичного та нацистського тоталітарних режимів та їхньої символіки політичною партією та використання у назві символіки комуністичного або націонал-соціалістичного тоталітарних режимів – є підставою для відмови в реєстрації та/або припинення діяльності політичної партії.

У разі невиконання політичними партіями вимог цього закону їх діяльність підлягає припиненню в судовому порядку за позовом центрального органу виконавчої влади, що реалізує державну політику з питань державної реєстрації громадських формувань.

Постановою Окружного адмінсуду Києва за позовом Міністерства юстиції до партії про припинення діяльності КПУ позов Мін'юсту було задоволено повністю, прийнято рішення про припинення діяльності КПУ.

Проте рішення не набуло законної сили та наразі оскаржується.

Найменування, символіка та статут КПУ оцінюються судом на предмет їх відповідності Конституції та законам України.

Команда Мін'юсту сподівається, що судова система не вчинить злочин проти нації та дозволить припинити діяльність партії, режим якої приніс Україні мільйонні жертви.

Павло Мороз, заступник міністра юстиції, спеціально для УП

powered by lun.ua
powered by lun.ua
ОУН – не колабораціоністи, або Чому треба заборонити новий підручник з історії
Однак треба визнати, що й деякі опоненти цього підручника не завжди мають рацію, захищаючи ОУН, УПА, їхніх лідерів від недобросовісних авторів та "істориків".
Зловживання як норма: морський бізнес проти державного рекету
Блокування роботи портових операторів правоохоронними органами шкодить не лише інвесторам, а й міжнародному іміджу держави.
Правда – перша жертва війни? Як Україні реагувати на те, що СММ "не бачить" Росії на Донбасі
Україна не повинна покладатися на міжнародні суди для отримання висновку про причетність Росії до конфлікту. Ми маємо діяти зараз, якщо хочемо вберегти правду від російської війни.
Другий термін для Трампа: чотири уроки проміжних виборів у США
Вибори показали: Дональд Трамп зберігає гарні шанси висуватися ще на один термін. Демократи, хоч і отримали гірші результати, ніж очікувалося, намітили підходи для президентської кампанії.
Як спростити життя батькам та вчителям учнів інклюзивних шкіл
Завдяки реформі кількість учнів з особливими потребами в інклюзивних класах в цьому навчальному році зросла на 61% у порівнянні з попереднім.
Неефективність витрат "Укрпошти": міф чи реальність?
Нам дорікають, що "Укрпошта" повинна не відстоювати справедливу оплату своїх послуг, а починати економити з себе. Ми так і робимо.
Подвійне сито, або Чому потрібна двотурова мажоритарка
Яким бути новому українському парламентаризму – це питання фахової дискусії. Я схиляюся до двопалатного парламенту.