Міжвидова боротьба Єрмака і Разумкова – в "живих" залишиться лише один?

12518 переглядів
Середа, 08 липня 2020, 11:00
Дмитро СінченкоДмитро Сінченко
голова ГО "Асоціація Політичних Наук"

Очільник офісу президента Андрій Єрмак вивчав можливість зняти Дмитра Разумкова з посади голови Верховної Ради і пропонував "ОПЗЖ" крісло першого віце-спікера. Про це розповів народний депутат від "Слуги народу" Гео Лерос у інтерв’ю Цензор.нет. На його думку, голова Верховної Ради нейтрально ставиться до усіх депутатів і через це користується великою повагою. Однак така ситуація не зовсім влаштовує Єрмака.

Чи можна, враховуючи такий фактор, говорити про Разумкова як про одного з лідерів умовно проєвропейської групи "Слуг народу"? Чи може він стати кращою альтернативою Зеленському?

Передусім треба розуміти, що Разумков – це колишній регіонал, активний діяч режиму Януковича. Його призначення на посаду було першим сигналом реваншу регіоналів і російських колаборантів, а його позиція щодо мови та війни з Росією, за яку активісти вже встигли нагородити його "лаптями реваншу", лише підтверджують цю думку.

Отже, боротьба різних груп реваншистів між собою – це насправді добре. Чи варто ставати на захист когось із них? Не думаю. Альтернативу краще шукати серед тих політиків, які мають чітку патріотичну позицію. Ані Єрмак, ані Разумков такими не є.

Щодо Лероса – немає жодного значення, які мотиви спонукали його стати викривачем, були ці мотиви щирими чи корисливими, головне – що це сталося, і тепер треба оцінювати не Лероса, а оприлюднені факти. Власне, особа Лероса та його особисті думки взагалі не мають для суспільства інтересу, бо він не цікавий як політик – він цікавий лише як викривач.

І якби Зеленський і його команда дійсно були б політиками нового зразка, як вони намагалися здаватися, то Єрмак був би негайно звільнений з посади. Бо в цивілізованих країнах у відставку йдуть, не чекаючи вироків, не чекаючи розслідування, а одразу після виникнення підозри.

Чи може "нейтральне" ставлення Разумкова до усіх депутатів робити його незручним для ОП?

Незручним для ОП Разумкова робить сам факт його неналежності до групи "Квартал 95", чи до друзів і родичів Зеленського. А відсутність депутатів фракції, які були б відданими особисто йому, тобто відсутність чіткої "групи Разумкова", робить його вразливим. І Разумков починає це розуміти, адже така група вже почала формуватися.

Відставка Разумкова може відбутися в результаті конкуренції різних груп впливу всередині "слуг". Він отримав посаду за свою роботу на виборах президента як "нове обличчя". Сьогодні цей тренд вже не актуальний. Переможці мають отримати все, а переможці наразі – це кварталівці на чолі з Єрмаком. І за законами жанру, він продовжуватиме "зачищати" конкурентів.

Дмитро Сінченко, для УП

Колонка – матеріал, який відображає винятково точку зору автора. Текст колонки не претендує на об'єктивність та всебічність висвітлення теми, яка у ній піднімається. Редакція "Української правди" не відповідає за достовірність та тлумачення наведеної інформації і виконує винятково роль носія. Точка зору редакції УП може не збігатися з точкою зору автора колонки.  
powered by lun.ua
Капітолій. Початок реваншу Трампа
Дональд Трамп не здасться зараз, оскільки має намір балотуватися на наступних президентських виборах.
Заробити на смертях: як нас позбавили світової вакцини в 5 разів дешевше
Три долари заплатила Всесвітня організація охорони здоров'я за вакцину, закупівлю якої в ручному режимі зірвав міністр охорони здоров'я Максим Степанов.
Справжня ціна хутра норок: історія одного розслідувача
Наприкінці вересня 2020 року польський Сейм (нижня палата парламенту) провів історичну нараду з питань правового захисту тварин у Польщі.
Чи змінив Національний банк свою політику на валютному ринку
За яким принципом НБУ буде виходити на ринок з валютними інтервенціями та як впливатиме на курс. Що змінилося у новій стратегії?
Торговельний фокус з лісом: друзям — усе, а суспільству — нічого?
Чому торгівля необробленою деревиною відбувається на закритих "аукціонах" та без конкуренції.
Справа генерала Назарова — сигнал, який не можна ігнорувати
Справа Назарова як потенційний прецедент для військового судочинства України та свідчення неврегульованості ключових питань військової юстиції.
Демократія і некомпетентність
Чому Арістотель не довіряв демократії як формі правління, у чому полягають вади останньої та що це означає для сучасної України.