Заснована Георгієм Гонгадзе у 2000 році

Amnesty International: ЗМІ кримських татар опинилися під загрозою закриття

Валерій Сааков _ Вівторок, 31 березня 2015, 12:21
Версія для друку Коментарі 0
Демонстрація кримських татар в Бахчисараї

Майже всі кримськотатарські ЗМІ, які працюють мовою нацменшини, мають припинити свою діяльність з 1 квітня 2015 року. Вони не одержали російської реєстрації. Правозахисники нарікають на утиски свободи слова в Криму.

Практично усі незалежні ЗМІ, які мовлять кримськотатарською мовою, включно з дитячим телеканалом "Ляле", опинилися під загрозою закриття через те, що не змогли одержати необхідної ліцензії до закінчення строку реєстрації за російським законодавством. Згідно з оприлюдненою у ніч на вівторок, 31 березня, інформацією міжнародної правозахисної організації Amnesty International (АІ), з 1 квітня припинять трансляцію телеканал ATR та Радіо Мейдан. Крім того, припинять виходити у світ газета "Авдет" та журнал "Їлдиз", закриються інформаційний сайт 15minut.org та агентство новин QHA.

АІ зазначає, що, попри своєчасне подання документів, більшості ЗМІ кримських татар російські відомства в низці випадків відмовили в реєстрації. Наглядові органи РФ відхилили надані для реєстрації документи, посилаючись на формальні причини. Водночас продовження роботи видань і каналів без ліцензії каратиметься високими штрафами (до півмільйона рублів), конфіскацією майна та кримінальним переслідуванням.

Лояльні російськомовні видання та програми мають ліцензії

За словами заступника директора АІ в Європі та Центральній Азії Дениса Кривошеєва, "ЗМІ кримських татар піддавались постійному цькуванню з моменту російської агресії Криму". Він також зазначив, що "очевидне зазіхання на свободу слова, замасковане під адміністративну процедуру, є грубою спробою придушити незалежні ЗМІ, примусити замовкнути незгодних та залякати кримськотатарську громаду". "Навіть дитячі програми закриють - хоч це звучить, немов першоквітневий жарт, але підстав для сміху немає", - зазначив Кривошеєв. Правозахисники закидають російській владі вибіркове ставлення до ЗМІ, адже лояльні до держави російськомовні видання та мовники вже одержали необхідні ліцензії.

З 1 квітня 2015 року єдиним джерелом інформації кримськотатарською мовою може лишитися газета "Ені-Дунья", яка змогла одержати реєстрацію, зазначається у повідомленні.

DW

Якщо ви знайшли помилку, видiлiть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter.

АВТОРИЗАЦІЯ


УВІЙТИВІДМІНИТИ
Ви можете увійти під своїм акаунтом у соціальних мережах:
Facebook   Twitter   Вконтакте