Заснована Георгієм Гонгадзе у 2000 році

Меркель показала, як вшанувати полеглих і спонукати Путіна до примирливої риторики

Вівторок, 12 травня 2015, 10:39
Версія для друку Коментарі 0
Меркель і Путін поклали вінки до Могили невідомого солдата у Москві 10 травня

Європейські ЗМІ коментують парад у Москві 9 травня та його бойкот з боку лідерів країн Заходу, а також візит канцлерки ФРН Анґели Меркель до РФ 10 травня.

Німецька газета Die Welt пише:

Під час цього візиту до Москви федеральна канцлерка Анґела Меркель мусила зробити непростий шпагат. Вона поїхала до Росії, щоб вшанувати кінець Другої світової війни. Водночас вона використала зустріч з російським президентом Володимиром Путіним, щоб поговорити про актуальну кризу в Україні, де не дотримуються мінські домовленості. Її тон мусив бути, з одного боку, примирливим, а з іншого, - не занадто м'яким. Цієї неділі на першому плані була відносна гармонія, принаймні настільки, наскільки це могло бути у часи української кризи. Меркель прибула на акцію пам'яті наступного дня після найбільшого в історії сучасної Росії військового параду, проведеного у День перемоги. Як і інші західні політики, федеральна канцлерка не хотіла дивитися на сучасні російські танки, які проїжджають по Червоній площі, замість цього вона вибрала покладання вінків до Могили невідомого солдата, - зазначає видання Die Welt.

Німецька газета Frankfurter Allgemeine Zeitung коментує:

"9 травня Росія починає велетенським парадом перемоги - анахронічним форматом національного вихваляння, замисленого для ветеранів і рідних, для традиційного плекання війська, а також для братання зі старими та новими союзниками та для залякування справжніх чи потенційних суперників. На помпезний показ зброї не з'явилися багато запрошених з держав колишньої антигітлерівської коаліції, а також і з колись переможених держав. З огляду на війну в Україні, а також на те, що колишні радянські визволителі, зокрема, союзники для деяких країн з колишнього "східного блоку" перетворилися на російських окупантів, путінська почесна трибуна, на якій зайняв місце лауреат Нобелівської премії миру Горбачов, не була настільки затребуваною як ще десять років тому. Китайський президент Сі Цзіньпін та генсек ООН Пан гі Мун, котрий мав 8 травня виступати у Бундестазі, але відмовився, стали тепер найвизначнішими гостями", - відзначає Frankfurter Allgemeine Zeitung.

Straubinger Tagblatt коментує:

"Меркель покладенням вінків знайшла хорошу і гідну форму, щоб продемонструвати Путіну та російському народу, що Німеччина, хоч і не схвалює роль Росії в Україні, але не налаштована вороже до цієї гордої нації. І що нитка діалогу не обірвана і не може обриватися. Без готовності Москви до кооперації не може бути жодного мирного майбутнього для України. Пам'ять про Другу світову війну нагадує, що не можна не спробувати все, щоб знайти мирне рішення. Меркель це усвідомила", - пише Straubinger Tagblatt.

Натомість ліберальна данська газета Politiken висловлює жаль, що з боку лідерів країн Заходу був бойкот російського військового параду. "Вони не прибули через актуальний конфлікт довкола України і так само політизували цей день, як і Путін. Найважливіше завдання ЄС - простягнути руку російським громадянам. Це могло би статися, якби вони поїхали до Росії і вшанували загиблих. Те, що вони залишилися осторонь, це удар по обличчю людей, які принесли невимовно велику жертву заради звільнення Європи. За це вони ніколи не отримували від нашого суспільства повного визнання", - зауважує данська газета Politiken.

Німецька Nürnberger Nachrichten розмірковує:

"Є скептики на Заході, котрі кажуть, що Путіну зовсім не можна вірити. Недовіра є виправданою. Але це ще більше говорить за те, щоб наважитися на тест. Захід має запропонувати, що НАТО в Україну не просунеться. Натомість у відповідь Путін повинен забрати своїх солдатів з Донбасу і звільнити Крим. Потрібно його упіймати на слові", - пише Nürnberger Nachrichten.

Ліберальна чеська газета Hospodarske noviny доходить висновку :

"Німецька канцлерка Анґела Меркель зразково показала, як поїхати до Москви, вшанувати полеглих і спонукати російського президента Володимира Путіна до примирливої риторики. Вона пропустила головні святкування і приїхала тільки в неділю… Путін знав, що він не міг очікувати від Меркель більшого. Він знайшов для неї час, - відразу після диктатора Зімбабве Роберта Мугабе, він відзначив, що Німеччина була першою жертвою націонал-соціалізму, і відправив її додому без великого інтересу російських державних ЗМІ", - пише чеське видання Hospodarske noviny.

DW

Якщо ви знайшли помилку, видiлiть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter.

АВТОРИЗАЦІЯ


УВІЙТИВІДМІНИТИ
Ви можете увійти під своїм акаунтом у соціальних мережах:
Facebook   Twitter   Вконтакте