Заснована Георгієм Гонгадзе у 2000 році

У самій Росії кинули виклик режиму Путіна – Яременко

Дмитро Баркар _ Середа, 13 травня 2015, 12:00
Версія для друку Коментарі 1
Друг і соратник Бориса Нємцова Ілля Яшин під час презентації доповіді "Путін. Війна". Москва, 12 травня 2015 року

Київ – Доповідь Нємцова послаблює режим Путіна, прискорює його зміну та посилює позиції України на міжнародній арені, кажуть українські експерти. Водночас, вони розходяться у оцінці масштабів впливу документа, презентованого російською опозицією.

Якщо одні кажуть, що "доповідь" сприятиме поширенню протестного руху в Росії, то інші вважають, що її почуть лише ті, хто вже усвідомив злочинність дій Путіна.

"Ми не боїмося Путіна, підтримайте нас" – таким є основний меседж для світової політики так званої доповіді Нємцова, яку презентували представники російської опозиції, сказав у коментарі Радіо Свобода політичний експерт Тарас Чорновіл.

У документі наводять приклади та докази участі військових Росії у збройному протистоянні на території України. Але вони свідчать більше не про злочинність дій Путіна, що вже давно відомо, а про те, що у Росії є певні сили, які готові себе протиставити чинному режиму і, власне, замінити його собою, зауважує експерт.

Тарас ЧорновілТарас Чорновіл

Крім того, доповідь російської опозиції "Путін. Війна" може стати елементом міжнародних судових, чи політичних процесів щодо засудження путінського режиму, припускає Чорновіл.

Що це підняття російського народу, я вірю найменше. Це люди, які живуть за принципами типовими для нацистської Німеччини кінця 1930-х років. Вони готові проковтнути будь яку брехню і готові знищити кожного
Тарас Чорновіл

"Я ставлюся дуже скептично до заяви Яшина про те, що основне завдання цієї доповіді – це зрушити російський народ, переконати їх, щось їм пояснити. Що це підняття російського народу, я вірю найменше. Я не думаю, що їм вже щось допоможе. Це люди, які живуть за принципами типовими для нацистської Німеччини кінця 1930-х років. Вони готові проковтнути будь яку брехню і готові знищити кожного, хто буде їх переконувати, що влада живе не за міжнародними правилами, не за принципами свободи, рівності, права і демократії", – каже він.

Доповідь Нємцова лише підкріпить аргументи вузького прошарку демократичних сил Росії, які виходять на мітинги проти війни, проти Путіна. Це допоможе їм відчути свою правоту та отримати певну моральну наснагу для подальшої боротьби, зазначає Чорновіл.

Доповідь зміцнює позиції України на міжнародній арені – Тимчук

Дмитро ТимчукДмитро Тимчук

Загалом доповідь спрямована у першу чергу на російське суспільство, вважає керівник групи "Інформаційний спротив", народний депутат Дмитро Тимчук. Водночас, на його думку, зміст документа матиме вплив і на відносини "західного світу" з Росією.

Коли, крім України, як жертви агресії, ще й представники країни-агресора доводять те саме, то це підсилює наші позиції
Дмитро Тимчук

"Це дуже сильний психологічний хід. Україні не потрібно доводити, що проти неї воює Росія. Але можливо це все ж зміцнює позиції України на міжнародній арені. Адже коли, крім України, як жертви агресії, ще й представники країни-агресора доводять те саме, то це, я вважаю, підсилює наші позиції", – наголошує Тимчук.

Богдан ЯременкоБогдан Яременко

Водночас, дипломат, керівник ініціативи "Майдан закордонних справ" Богдан Яременко у розмові з Радіо Свобода припускає, що доповідь Нємцова матиме широкий вплив на російське суспільство. Адже заяви представників України про агресію проти неї в самій Росії сприймаються специфічно, крізь призму пропаганди, зауважує він. А от коли російська опозиція говорить про це аргументовано і наводить докази – це вже інший рівень переконання росіян у злочинності дій Путіна, зазначає Яременко.

Це політичний виклик режиму Путіна. Сам факт дуже символічний, що навіть в Росії частина російського суспільства Путіну не вірить і доводить свою правоту
Богдан Яременко

"Це політичний виклик режиму Путіна, зроблений в Росії. Мова йде не про те, наскільки переконливі аргументи навіть, як їх багато, бо цих аргументів вистачає для того, щоб зрозуміти, що Путін веде війну в Україні. А просто сам факт дуже символічний, що навіть в Росії якась частина російського суспільства Путіну не вірить і доводить свою правоту", – каже Яременко.

Експерти сходяться на тому, що доповідь опозиції в Росії "Путін і війна", роботу над якою розпочинав загиблий російський опозиційний політик Борис Нємцов, – перше дослідження агресії режиму Путіна проти України – у будь якому разі послаблює позиції чинної російської влади, що є вигідним для України.\

Радіо СВОБОДА

Якщо ви знайшли помилку, видiлiть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter.
IP: 5.248.237.---
Влад Таран _ 13.05.2015 12:32
Русским ничего не поможет..они природные вечные рабы..Способные лишь на стихийную вспышку..Которая как спичка быстро разгорается и быстро перегорает..оставляя после себя страх перед наказанием и покорность хозяину..

АВТОРИЗАЦІЯ


УВІЙТИВІДМІНИТИ
Ви можете увійти під своїм акаунтом у соціальних мережах:
Facebook   Twitter   Вконтакте