Заснована Георгієм Гонгадзе у 2000 році

Захист від хіматаки планують по Skype

Середа, 18 вересня 2013, 16:45
Версія для друку Коментарі 0

Те, що у розпорядженні Башара Асада є величезний арсенал хімічної зброї – ні для кого не було секретом. У Сирії дестабілізованій громадянською війною, бойові отруйні речовини зрештою можуть потрапити і до рук одного з численних бойових угрупувань, які воюють проти урядових військ.

Використання хімічної зброї та велика кількість жертв – були лише питанням часу.

Наприклад, група американських докторів сирійського походження, почала заздалегідь готуватись надавати допомогу жертвам хімічної зброї.

Проте ніщо не могло підготувати їх до масштабу хімічної атаки 21-го серпня у Дамаску, де загинули понад 1400 осіб. І хоча після тих подій президент США пообіцяв покарати Асада, а уряд Сирії з подачі Росії запропонував відмовитись від хімічної зброї як такої – група лікарів у штаті Індіана все ж очікує, що хімічну зброю буде використано знову, і готується рятувати життя сирійців.

У звичайнісінькому будинку, у житловому районі, у підвалі – працює "оперативний центр" в якому моделюють хімічну атаку.

Відпрацюванням ситуації керує по Skype доктор Аммар Ганем. У Skype конференції беруть участь 36 лікарів – з Йорданії, Саудівської Аравії, США та Туреччини. 3-є з них зараз у Сирії, в Алеппо, та у передмісті Дамаска, де і сталось масове вбивство. 

Лікарі працюють над створенням центрів допомогти жертвам хімічної зброї та навчають інших лікарів уникати ураження отрутою.

На зв'язку з Сирії доктор Можад. У лікарні, де він працює померло 65 жертв серпневої хімічної атаки. Лікар каже,  щоб допомогти людям треба кілька спеціалізованих підземних пунктів допомоги, розміщених у різних будівлях. Мажд приховує обличчя.

Інші доктори з міркувань безпеки використовують прізвиська.

Єдиний, хто не ховається т.з. "хімічний Хасім". Лікарі вважають Хасіма експертом з хімічної зброї. Він радить спорудити пункти очищення на вході до медичних центрів.

"У нас люди з бойвими пораненнями. Нам потрібно переконатись, що сама лікарня не уражена отруйними речовинами. Очищення – перший крок у лікуванні жертв", - каже Хасім.

Лікарі радяться, скільки має бути центрів. Сирійскі лікарі кажуть, 3 це надто мало. Американські вирішують , чи вистачить у них них персоналу на більше.

"Ми зустрічаємося із труднощами, особливо в організаційних  питаннях. Важко відправити у Сирію необхідне обладнання та ліки", - говорить Амар Ганем.

Для роботи постійно потрібні пожертви. Лікарі збирають необхідне і відправляють на склад у Детройті.

Звідти їх відправляють до Сирії у контейнерах. Але не все. Найцінніше лікарі провозять контрабандою. Найбільша потреба зараз у захисних костюмах.

"Ми шукали їх у Туреччині, просили Францію, здається і у США просили – ніхто не допоміг", - підсумовує Хасім.

Якщо ви знайшли помилку, видiлiть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter.

АВТОРИЗАЦІЯ


УВІЙТИВІДМІНИТИ
Ви можете увійти під своїм акаунтом у соціальних мережах:
Facebook   Twitter   Вконтакте