Заснована Георгієм Гонгадзе у 2000 році

WSJ: Служба безпеки України намагалася захопити лідера сепаратистів

Субота, 14 березня 2015, 12:39
Версія для друку Коментарі 0
Голова СБУ Валентин Наливайченко

Коли проросійські сепаратисти починали війну на сході України навесні минулого року, Служба безпеки України направила до Донецька секретну групу для захоплення їхнього лідера, повідомила газета Wall Street Journal.

Але, як пише газета, через витік інформації про секретну місію троє українських агентів самі були захоплені сепаратистами і кинуті у в’язницю. Їх роздягнули до нижньої білизни, зв’язали їм руки, наділи пов’язки на очі і провели перед російськими журналістами.

Представники української контррозвідки тепер вважають, зазначає видання, що їх здав один з високопоставлених співробітників СБУ.

СБУ протягом багатьох років займається боротьбою з корупцією, внутрішніми інтригами і державною зрадою. Українські чиновники повідомили в інтерв’ю, що до моменту початку війни в минулому році СБУ була наповнена російськими шпигунами, співчуваючими і перебіжчиками. За їх словами, багато документів спецслужби були викрадені і вивезені в Росію.

США проявляють обережність, коли діляться розвідувальними даними з українською стороною, і частково це пояснюється побоюваннями, що ці дані можуть потрапити в руки російських спецслужб, пише Wall Street Journal, посилаючись на американських чиновників. Так, якість супутникових знімків спеціально погіршується перед передачею Україні.

Нинішній глава СБУ Валентин Наливайченко заявив в інтерв’ю, що коли він очолив спецслужбу в минулому році, через кілька днів після падіння прокремлівського режиму, він виявився в вихолощеному відомстві.

"Ми увійшли в цей порожній будинок. Всі заступники зникли. Нікого не було", – сказав він.

Як пише Wall Street Journal, офіцери української розвідки стверджують, що попередник Наливайченка втік до Росії на початку минулого року і пізніше брав участь у відправленні зброї сепаратистам.

Найбільш високопоставленим перебіжчиком став Олександр Ходаковський – колишній десантник, який кілька років очолював контррозвідувальну групу в управлінні СБУ в Донецьку, вказує Wall Street Journal.

Під час протестів проти президента Віктора Януковича його загін був направлений на Майдан у Києві, щоб контролювати натовп, повідомляє газета.

За словами Ходаковського, він був шокований революцією, вказує видання. Він повернувся в Донецьк розчарованим і деморалізованим. Він каже, що аналогічні почуття відчували інші офіцери, які стали об’єктом образ з боку демонстрантів, а потім і нового уряду в Києві. Саме цим Ходаковський пояснив своє рішення приєднатися до сепаратистів.

Коли в Донецьку навесні минулого року почалися заворушення, призначений главою СБУ Наливайченко втратив довіру до співробітників спецслужби в місті, пише Wall Street Journal. Тому він направив групу з Києва, якою було поставлено завдання вистежити і захопити лідера сепаратистів.

Наливайченко стверджує, що Ходаковський зателефонував одному з агентів на стільниковий телефон, з’ясував деталі операції і здав їх сепаратистам. Після цього всі троє агентів СБУ були захоплені.

"Він – зрадник", – говорить Наливайченко про Ходаковського.

Газета пише, що Ходаковський заперечує це, стверджуючи, що як і раніше вважає контртерористичний спецназ СБУ своєю "сім’єю".

"Зрадити їх – немислимо", – цитує його Wall Street Journal.
 

Голос АМЕРИКИ

Якщо ви знайшли помилку, видiлiть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter.

АВТОРИЗАЦІЯ


УВІЙТИВІДМІНИТИ
Ви можете увійти під своїм акаунтом у соціальних мережах:
Facebook   Twitter   Вконтакте