Заснована Георгієм Гонгадзе у 2000 році

Володимир Путін вже не контролює ситуацію в Росії

Тетяна Ворожко, Олександр Яневський _ Понеділок, 23 березня 2015, 10:15
Версія для друку Коментарі 0

Опозиційний депутат Держдуми РФ Ілля Пономарьов поділився с Голосом Америки своїм баченням ситуації в Кремлі та чого чекати від Москви.

На думку Іллі Пономарьова, Путін став заручником підкилимної боротьби між різними силовими структурами.

ІП: Путін давно ситуацію не контролює.  Він балансує між різними кланами, які він породив. Зараз для нього була певна шокова ситуація побачити ,як різні люди, які нібито йому лояльні, тим не менш діють на власний розсуд, його не питають і підставляють

ТВ: Хто цей головний ляльковод? Іванов? Шойгу?

ІП: Ні, тут немає єдиного лідера. Я думаю, що тут є одне угруповання - союз ФСБ і ГРУ, військових  і чекістів. Інша група -  це, за ознаками, ситуативний союз ФСО і політтехнологічного крила, Суркова.

Підкилимне протистояння вийшло на поверхню після вбивства Немцова та несподіваного зникнення російського Президента.

ІП: Путін, я вважаю, був на своїй резиденції в Валдаї всі ці дні. Спеціально була запущена дезінформація, що він був нібито з Кабаєвою в Швейцарії. Насправді, я думаю, що він сидів під охороною ФСО, тому що в Росії зараз відбувається великий конфлікт між різними кланами в системі безпеки. І оскільки це загострення явно було пов’язано з роботою служби безпеки, тому що місце вбивства Немцова було вибрано як місце, за яке відповідальністю ФСО в якості демонстрації, що, мовляв, твоя власна охорона не може тобі нічого гарантувати.

ТВ: А Кадиров фігурує в цьому сценарії?

ІП: Я думаю, що Кадиров бере на себе чужу провину. Я думаю, що реального замовника варто шукати в структурах ФСБ і ГРУ. 

ТВ: У річницю референдуму в Криму російське телебачення показало фільм "Крим. Шлях до дому", в якому Путін розповів, що щільно контролював та керував анексією та навіть був готовий вдатися до використання ядерної зброї. Для чого?

ІП: очевидно, що не він є автором сценарію і не він відбирав цитати, хоча він багато що наговорив. Мені здається, що є певне крило в його найближчому оточенні, яке не зацікавлено в тому, щоб він безкровно пішов, яке хоче, щоб Путін сам добре розумів, що або Гаага, або Путін разом з ними на одному "Титаніку" до самого кінця у руля захищає їх до останнього патрону і до останньої краплі російської крові. Мені здається, що цей фільм – результат дій ось такого оточення.

Хоча угруповань в Кремлі багато, прихильників України серед них немає. Наступні дії Кремля, говорить Пономарьов, залежатимуть від того, яка група – антиукраїнської війни чи антиукраїнського миру - візьме гору.    

ІП: Стратегією Росії залишається безкінечна підтримка нестабільності в Україні, у спробах досягти того,  щоб сам український народ скинув свій уряд. Ваш уряд, на жаль, дає багато підстав для того, щоб так воно в результаті і сталося.  І, зокрема,  вбивство Немцова є відображенням боротьби в Москві партії антиукраїнського миру і партії антиукраїнської війни. Партія анти українського мару говорить "ви головне їх не чіпайте, вони самі впадуть". А партія антиукраїнської війни говорить "давайте відбивати Маріуполь і взагалі рухати війська вперед". До цих пір перемагала партія антиукраїнського миру. Вбивство Немцова було спробою партії війни відвоювати своє лідерство. Зараз нестійка рівновага.

Голос Америки

Якщо ви знайшли помилку, видiлiть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter.

АВТОРИЗАЦІЯ


УВІЙТИВІДМІНИТИ
Ви можете увійти під своїм акаунтом у соціальних мережах:
Facebook   Twitter   Вконтакте