Заснована Георгієм Гонгадзе у 2000 році

Каспаров: убивство Нємцова – результат "цілодобової пропаганди ненависті"

Вівторок, 03 березня 2015, 16:12
Версія для друку Коментарі 0
Гаррі Каспаров

На думку російського опозиціонера Гаррі Каспарова, вбивство його соратника Бориса Нємцова біля стін Кремля пов’язано із загальною атмосферою ненависті, створеної в Росії, і послужить зміцненню режиму особистої влади президента Володимира Путіна.

Каспаров зробив цю заяву, виступаючи в програмі "Зустріч з пресою" на телеканалі NBC в неділю.

"Його вбивство, причому вбивство не в якомусь темному куточку міста, а на тлі Кремля – є страшним сигналом для всіх. Воно сіє страх і терор. Тому я припускаю, що режим виграє від цього вбивства", – сказав Каспаров.

Екс-чемпіон світу з шахів описав убитого політика як "повну життя" людину, яку він знав більше 20 років, з яких останні десять вони працювали в тісному співробітництві в опозиції режиму Путіна.

За словами Каспарова, він не знає, чи віддавав Путін пряму вказівку про усунення політика. У той же час він заявив, що вбивство Нємцова не можна не пов’язувати із загальною атмосферою в країні, де ведеться "цілодобова пропаганда ненависті, коли люди, незгодні з Путіним, зображуються націонал-зрадниками, журналістами-пораженцями, ворогами держави".

Каспаров нагадав, що Нємцов готував нову аналітичну доповідь, присвячену участі режиму Путіна у війні в Україні, щоб довести "чергову брехню Кремля". За його словами, в умовах, що склалися, адміністрація президента США Барака Обами повинна "припинити прикидатися, ніби має справу з черговим лідером, обраним демократичним шляхом".

"Путін хоче знищити українську державність. Путіну потрібна криза, тому що криза, війни, відсутність міжнародної безпеки – всі ці елементи абсолютно необхідні для виживання в Росії. Одна з головних речей, які необхідно зробити – це дати Україні можливість протистояти агресії Путіна. Тому Україні потрібно зброю, і це найкраще, що можна зробити в пам’ять про Бориса Нємцова", – заявив він.

Каспаров зазначив, що багато російських опозиціонерів перебувають за ґратами або – як і він сам – були змушені покинути Росію. За його словами, після вбивства Нємцова, "ніхто не може почувати себе в безпеці в Москві, якщо він говорить щось проти Володимира Путіна".

Останньої теми Каспаров торкнувся ще в одному інтерв’ю в неділю – на цей раз для агентства Reuters, – в якому припустив, що російська влада надсилає чіткий сигнал опозиційним активістам: "Ми не збираємося витрачати час на залучення вас до відповідальності, вдаючи, що поважаємо принцип верховенства закону. Ми будемо просто усувати вас".

Політик додав, що не планує летіти до Москви для участі в похоронах Нємцова, запланованих на вівторок.

"Я не купую квитків в один кінець", – сказав Каспаров.

Голос Америки

Якщо ви знайшли помилку, видiлiть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter.

АВТОРИЗАЦІЯ


УВІЙТИВІДМІНИТИ
Ви можете увійти під своїм акаунтом у соціальних мережах:
Facebook   Twitter   Вконтакте