Справа про замах на Вітренко нарешті потрапила до суду

Вівторок, 29 серпня 2000, 19:43
Генеральна прокуратура України після затвердження звинувачувального висновку передала до суду матеріали карної справи про замах на єкс-кандидата в президенти Наталю Вітренко.

Можна було зачекати трохи більше місяця, і справа могла б відсвяткувати рік від свого початку, оскільки замах відбувся 2 жовтня 99 року у Кривому Розі. Тоді у натовп людей, які зібралися на зустріч з кандидатом в президенти Вітренко, хтось кинув гранату. В наслідок вибуху Вітренко дістала поранень, постраждало 49 чоловік, одна людина загинула.

Справу розслідувало слідче управління Служби безпеки України, повідомляє Інтерфакс-Україна з посиланням на прес-службу СБУ. До карної відповідальності притягнуто 5-х осіб. Серед них Сергій Іванченко, який у той період очолював один з виборчих штабів Олександра Мороза.

Нагадаємо, що замах на Вітренко відбувся за місяць до першого туру виборів і мав великий вплив на виборчу кампанію. Політологи звертають увагу на те, що рейтинг лідера СПУ Мороза впав, певною мірою, і через ці трагічні події. Пропагандистська машина Кучми донесла до максимальної кількості виборців інформацію про те, що Мороз, хоч і опосередковано, причетний до вибуху.

Розслідування справи тягнулось достатньо довгий термін і весною цього року Олександр Мороз виступив с заявою, що влада спеціально притримує справу замаху на Вітренко. На його думку у разі необхідності її можна використати, як засіб тиску на нього, як представника опозиції. Суд ще попереду, і залишається можливість того, що прізвище Мороза "полоскатимуть" під час розгляду цієї справи.powered by lun.ua
Підпишіться на наші повідомлення!