"Amnesty International" заявляє протест у зв'язку із зникненням Гонгадзе

Середа, 20 вересня 2000, 21:44
Researcher
Central Europe/Western CIS
International Secretariat
Amnesty International
1 Easton Street
London WC1
Fax: +44 20 7413 1157

"Amnesty International" не виключає, що Георгій Гонгадзе міг бути таємно затриманий владою або однією із владних структур, яку він зачепив, займаючись журналістською діяльністю, і що йому загрожують тортури, погане ставлення або "зникнення".

Україна зазнає частої критики з боку міжнародної громадськості за відсутність реальної свободи слова, говориться в листі організації "Amnesty International" з цього приводу. "Amnesty International" нагадує, що Комітет по захисту журналістів (CPJ) у своєму звіті про Україну за 1999 рік заявив: "Протягом останніх декількох років стан свободи слова в українській пресі знизився до такого рівня, що Україні бракує незалежних ЗМІ, навіть у порівнянні із Білоруссю".

"Amnesty International" рекомендує відправляти телеграми, факси і листи англійською, російською або своєю власною мовою, з вимогою провести негайне, незалежне розслідування для з'ясування всіх обставин справи. Якщо Гонгадзе затриманий, йому повинна бути надана можливість зв'язатися із його сім'єю та адвокатом.

"Amnesty International" вимагає, щоб Георгія було захищено від будь-яких форм тортур і поганого ставлення. Будь-яке карне звинувачення проти Георгія повинно бути зроблено публічно і якщо він дійсно затриманий, він повинен бути негайно звільнений до пред'явлення офіційного звинувачення.

При цьому "Amnesty International" пропонує цілу інструкцію по відправці факсів в Україну, додавши, що неодноразово стикалося з проблемами відправки факсів в Україну. "Будь ласка, направляйте факси вручну, будьте терплячі, якщо почуєте голос, скажіть "будь-ласка, прийміть факс" і чекайте доти, доки одержувач не отримає документ. Якщо Ви не зможете вирішити цю проблему, відправляйте факси у дипломатичні представництва України у вашій країні".

Президент України
Леонід Данилович Кучма
Україна
252220 Київ
вул. Банківська, 7
Президенту України
Кучмі Л.Д.
Факс: + 380 44 293 2093 / 226 31 69 / 229 66 31
E-mail: postmaster@ribbon.kiev.ua
Телеграми: Президенту Кучмі, Київ, Україна

Звернення: Шановний пане ПрезидентГенеральний прокурор України
Михайло Потебенько
Україна
252601 Києв-II
вул. Різницька, 13/15
Прокуратура України
Генеральному прокурору
Потебенько М.
Факс: + 380 44 296 89 03
Телеграми: Прокуратура, Київ, Україна
Звернення: Шановний пане Генеральний прокурор

Міністр внутрішніх справ України
Юрій Федорович Кравченко
Україна
252024 Київ
вул. Богомольця, 10
Міністерство внутрішніх справ України
Міністру Кравченко Ю.Ф.
Факс: + 380 44 291 17 33 / 291 3778
Телеграми: Міністру внутрішніх справ, Київ, Україна
Звернення: Шановний пане міністрpowered by lun.ua