Грузія і Україна підуть проти Москви?

Середа, 18 жовтня 2000, 17:13
Співробітництво усередині ГУУАМ набуває нової форми. Україна та Грузія можуть разом виступити з претензією до Росії, щоб та поділилася радянськими активами.

Як пише московська газета "Сегодня", з ініціативою взяти в союзники Україну виступив днями Едуард Шеварднадзе. Грузинський парламент, як і Верховна Рада, не ратифікувала "нульовий варіант", за якому Росія брала на себе усі борги й активи СРСР. Ідея спитати у Москви про гроші СРСР в Тбілісі народилася після того, як та початку активно вимагати старі борги.

Зрозуміти Тбілісі можна - заборгованість перед Росією складає біля 180 мільйонів доларів. А частка Грузії в активах і боргах СРСР - 1,62%. Активи порахувати нормально не може ніхто. За даними газети "Известия", у 1995 році Рахункова палата Росії оцінила закордонні активи в 300 мільярдів доларів, а всесвітньо відома пошукова фірма "Пінкертон" - у 400. На 31 грудня 1991 року борг екс-СРСР у ВКВ сягав 65 мільярдів доларів. У 1990-х роках його погашенням переймалася виключно Росія.

Частка України в активах і пасивах СРСР найбільша після Росії - 16,37%. При всіх розкладах він у десять разів, а то й більше, перекриває нинішній борг Києва перед північним сусідою.powered by lun.ua