Кучма "замовив" Гонгадзе?

Вівторок, 28 листопада 2000, 12:05
Олександр Мороз переконаний, що саме президент України є замовником зникнення Георгія Гонгазде. Його переконаність базується на поданій йому інформації.

"Професійне організоване зникнення, пасивність слідства, ігнорування елементарно необхідних дій, непереконливість пояснень високих міліцейських посадовців наводить на думку про специфічність спланованої справи", - заявив лідер соціалістів з парламентської трибуни.

Підозри Мороза посилилися ще більше після того, як у Таращі було знайдено тіло, в якому "по багатьох ознаках ніби взнається зниклий журналіст ". При цьому акценти в повідомленнях, "натяки і плітки розповсюджуються скоординовано, нагадують криваву провокацію в Кривому Розі, розслідування якої тягнеться вже другий рік.

"Пауза, яка виникла після знаходження тіла, маніпуляції з речовими доказами, зволікання із завершенням судово-медичної експертизи, загрози фахівцям, які її починали, є опосередкованим підтвердженням того, що зловмисники самі попали у розставлені ними сіті, і, не знаючи, що робити далі, сподіваються, що увага суспільства до цього злочину потухне саме по собі. Сповзанню суспільства у пітьму кримінала і бандитизму необхідно покласти кінець. Саме тому, маючи достатні підстави, зобов'язаний заявити, що замовником зникнення журналіста Георгія Гонгадзе є президент України Леонід Кучма", - заявив Мороз.

При цьому лідер соціалістів має в своєму розпорядженні дані, які свідчать про те, що замовник "систематично контролював хід виконання свого доручення". "У курсі підготовки і здійснення цього замовлення з самого початку був глава адміністрації президента Володимир Литвин. Безпосереднім розробником сценарія і організатором здійснення операції є міністр внутрішніх справ Юрій Кравченко", - передає заяву Мороза Інтерфакс-Україна.

Лідер соцпартії наполягає на тому, щоб у цій справі розібралися Верховна Рада і суд. Мороз визнає, що його повідомлення "не поліпшує імідж України", але розкритий нарив дозволяє "самим очиститься від бруду, продемонструвати світу здатність захищати демократію і права людини, на практиці підтвердити статус української правової держави".

Пізніше в кулуарах парламенту Мороз продемонстрував запис, як пише агентство, "ніби то розмов президента України Леоніда Кучми, глави адміністрації президента Володимира Литвина і міністра внутрішніх справ Юрія Кравченка". Ці записи, заявив Мороз, свідчать про те, що президент країни Леонід Кучма був замовником усунення Гонгадзе.

При цьому Мороз не сумнівається в автентичності касет, що були передані йому одним з офіцерів СБУ, який "забезпечує непроникнення інформації з деяких приміщень". Для підтвердження цих даних офіцер готів свідчити публічну перед судом.

Цей офіцер СБУ передав касети для обнародування за умов забезпечення його безпеки. Ауіозапис проводився протягом 2-3 місяців, і являє собою фрагменти розмов президента з Литвиним і Кравченком щодо зникнення Гонгадзе.

Журналістам дозволили переписати на диктофони 15-20 хвилинний запис. При цьому навіть сам Мороз визнав, що при прослуховуванні не завжди ясно, про що йде мова. Але при докладному вивченні касети, завірив він, можна знайти "підтвердження того, що це замовлення і звіт про його виконання".

Касета свідчить про те, що Кучма "персонально давав доручення, контролював" хід виконання замовлення. Мороз навмисний передати аудіозапис в спеціальну слідчу комісію парламенту по зникненню Гонгадзе.

Мороз вже звернувся за підтвердженням автентичності записів до європейських структур, однак, не назвав, до кого саме, і, з його слів, вони готові дати офіційне підтвердження автентичності на вимогу відповідних інстанцій.

Лідер СПУ допускає, що президент може звернутися до суду за фактом цих обвинувачень. Він навіть допускає, що обнародування таких записів може привести до импичменту президента, однак цією процедурою повинна займатися тимчасова слідча комісія".

"Я не хотів би, щоб обнародування записів виглядало так, що я йду на Ви проти Леоніда Кучми. Мене непокоїть те, що в державі зникають політики, депутати, журналісти, і нікому до цього немає справи", - заявив він.

Лідер СПУ нагадав про те, що в минулому році було виділено 148 млн. грн. з резервного фонду уряду на придбання спецсредств стеження і зовнішнього спостереження. "Оскільки СБУ стежить за МВС, МВС стежить за СБУ, а разом вони стежать за Кабінетом міністрів і конкретними посадовими особами, рано або пізно це повинне було трапитися", - вважає Мороз.powered by lun.ua
Усі новини...