Стенограма аудіозапису, який був отриманий О. Морозом від офіцера СБУ

Вівторок, 28 листопада 2000, 16:54
Епізод 1

Кучма (Розмовляє через переговорний пристрій з Литвином). Добрий день.
Литвин - Добрий день.
Кучма- І ти мені давай це саме, по «Українській Правді» ... (фраза нерозбірливо). Та будем вирішувати, шо з ним робити. Він просто абарзєл же ж.
Литвин - Мені справу потрібно.
Кучма- Га?
Литвин - Справу затребувати? ... (нерозбірливо)
Кучма- Хорошо.
Литвин - Справу ... дєлаєм прямо в копії.
Кучма- Ні, мені справа не потрібна... (веде розмову з невідомим чоловіком) - «Українська Правда», ну це просто вже, бля, оборзєлі. Подонок, бля. Грузін, грузін.
Невідомий - Гонгадзе?
Кучма- Гонгадзе. Ну, кто же его фінансіруєт?...
Невідомий- Ну, він активно співпрацює з цим, з Морозом, з «Гранями». Я в суботу його ... з Матвієнко.
Кучма- В суд може, тут нардеп, хай би юристи подали в суд. Це ж до прокуратури, да?
Невідомий- Нєт, пусть Кравченко скажет на мєня и єщьо на (незрозуміле слово - Горбанєєва чи Компанєєва ) і Халандовіча.
Кучма- Просто, бля ... есть какая-то, сука, бля ... Департіровать його, блять, в Грузію і викінуть там на хуй.
Невідомий- Отвєзті єго в Грузію і кінуть там.
Кучма - Чєчєнцев надо, чтоби укралі єго і викінулі.


Епізод 2

Кравченко- Я, щось прізвище таке...
Кучма- Ну, подонок, бля висшей мєри.
Кравченко- Гонгадзе. Він у нас уже десь проходив...
Кучма- Га?
Кравченко- Він проходив десь. Пошукаємо.
Кучма- Значить, те шо він пише весь час у якусь «Українську ж там правду», її в Інтернет шурує, розумієш? Ну хто його? Фінансує хтось.
Кравченко - (нерозбірливо). У мене люди ... (нерозбірливо, можливо, контрозвідка?)
Кучма - А головне треба його, я кажу, на зразок, так Володя каже, треба шоб чеченці його вкрали і вивезли його в Чечню на хуй і викуп попросили.
Кравченко - Та ми його десь ... я вам скажу... Та це такі люди (сміється) капітальні ... (нерозбірливо), не розтрощив ніде.
Кучма - Ну, а його в Грузію відвезти і та й все.
Кравченко - Значить, по-перше, доручення чи будем давати, не доручення, по цьому начальнику райвідділу..., ну, пам’ятаєте, що в Чернігівській області казав: «Хай вам президент плате».
Кучма- Да-да-да.
Кравченко - Заступника уже опустили, так. На нього порушили кримінальну справу. Значить по 165-й, це службові порушення, так 187-а. Так, що я думаю, що десь, на цій неділі ми йому покажемо.
Кучма - Да-да. Хай.
Кравченко - Теж покажемо, кому що говорити.Епізод 3

Кучма- Під Гонгадзем є окрім того, що він співпрацює з Морозом, він же для Мороза там пише в його «Грані» ці з самого літку, що його фінансує Бродський.
Кравченко- Ну, це така скотина, що може бути. Я не здивуюсь, якщо у них там є з соціалістами зв’язки там... Ну ми з ним розберемось. Я думаю, що це ... єсть.
Кучма- А Бродський це ж Медведчук і Суркіс? Через Суркіса.
Кравченко- Це те, що в них зв’язок єсть, це ж...
Кучма- Ні, так щас вони друзі, стовідсотково! Я ж пам’ятаю цю гру біля «Киевских ведомостей» Суркіс, да я на цього, блядь, жида, блядь ... добра. А щас я почитал там кілька тіх самих розмов їхніх.
Кравченко- Та ну, він же їх і ставить. В них була тоді така методика. Та вона й залишається. Вони створюють там проблему, потім вродє як ідуть до людини, допомогають, а потім получається, що людина стає залежна. І оце таким чином вона десь... Це великий спектакль на такій почві, мабуть, національній розігрували. І воно попадалося. Ну, це таке діло... Ну, оце, мабуть ...


Епізод 4

Кучма- Я хотів попросити вас про от таку форму. Ну, використать, щоб я не забув. Гонгадзе цей.
Кравченко - А я, ми працюємо по ньому. Значить ...
Кучма- Я ж кажу, вивезіть його, викиньте. Оддайте чеченцам. (нерозбірливо), а тоді викуп.
Кравченко- Ми продумаємо. Ми сдєлаєм так, чтоб.
Кучма - Значить вивезти його, роздягнуть, бля, без штанів оставить, хай сидить. Я б зробив просто, бля...
Кравченко - Сьогодні мені доповідали. Ми там дєлаєм трошки, трошки треба вивчити, ми зробимо. В мене зараз команда боєвая, орли такіє, що делают все, что хочеш. Значіт вот такая сітуація.
Литвин - Щось я не зрозумів, по Гонгадзе ви промовчуєте?
Кравченко- Відверто. Ну, я вам доповідаю. Там ми трохи прокололися.
Кучма - Там у нього команда, во главе якої стоїть прізвище там мені сказали, бля.
Кравченко - Значить, написав жалобу Генеральному прокурору. Ну, я думаю...
Кучма- Хто?
Кравченко - Він. Трошки я тут проколовся. Ну, я тепер думаю, почєму прокололся. Щас доповідаю. Я вийшов на замначальника по оператівной города Кієва Опанасенко. Думаю, что Опанасєнко будєт нам, і что тєпєрь ... група била закрита. То Опанасєнко черєз своїх почал пробивать шо це за машіни і напісав Потебеньку, значить, жалобу.
Кучма- Хто? Опанасєнко?
Кравченко- Нє, Гонгадзе. Ну, тут он указиваєт номера, які унічтожени год назад. Я трошки тут тактіку мєняю, потому, что... Я хочу убрать етого Опанасєнко. У мене закрался сумнів, коли мені доповіли аж туда в Кіргізію, що Опанасєнко інтересується номерами, то я сказав: підождіть, щоб оно ... Прієзжаю, когда жалоба єсть. Так что... я єго сдєлаю. Я сдєлаю, Леонід Даніловіч. Я просто, щоб воно значить, шоб воно ніде не получилось. Ну, він буде жаловаться. Він тут пише, що це може буть как расчьот на мої справи. Та таке.
Кучма- Ну, тут якого бруду вони кидають в Росію через Інтернет. Ну, в Інтернет через Росію. Ясно.
Кравченко- Я Гонгадзе не випускаю. Просто для мене тепер питання теж воно ... Я там екіпажі ... єсть контакти ... Я туда кінул наружного наблюдєнія. Я хочу єго контакти подізучіть. Шо воно...
Кучма- А Гонгадзе єсть команда? Казали якісь там прізвища. Це строчать цей бруд. Їх три чєловєка.
Кравченко- У мєня єсть оні. У мєня всє оні єсть. Ну, я хочу з нього почати. Ну, оце, я хочу подивитися, як Генеральна відреагує. Номерів немає, там, чи я знаю. Ну, він тут пише ..., що це може.
Кучма- Ну, а при чєм тут Генеральна до Гонгадзе?
Кравченко- Ну є їхня заява. Це ж офійціно.
Кучма- Ну і шо?
Кравченко- Заява ж офіційна. Ну я подивлюся як вони будуть теж.
Кучма- Ну чого кажда срань должна писать на Генерального прокурора?
Кравченко- Леонід Данилович...
Кучма- Вон отправіть на районного прокурора
Кравченко- Я ж не знаю, що прокуратура там скаже. Це ж прокуратура... Хто в кого гроші ... (сміються). Я бажаю всього найкращого.
Кучма- Спасіба.


Епізод 5

Кравченко- Ну, Леонід Данілович, шо нового, значить...
Кучма- Гонгадзе как?
Кравченко - Точно так же ... (нерозбірливо). Ми сьогодні там ... видивились.
КучмаЗа Головатим дивляться?
Кравченко - Та дивляться. Найшли його дві связі. За ним слєдім. Я хочу його хлопнуть на ... етіх. Я хочу єго просто в наглую хлопнуть. Я подброшу самую хорошую блядь. Потом... я сніму еті. Я думаю - не дьорнєтся. (нерозбірливо). Просто відєть ето одне, а так, щоб...
Все те, шо доручено, все працює. Ну, я думаю, в тєчєніє Гонгадзе пару днєй. Там буде видєржано, як получиться, одному режисьору... Я там подивився його матеріали з Інтернету повитягувані. Єсть такий Єлісєєв... це «Свобода», Ляшко.
Кучма- В мене Ляшко ... (нерозбірливо) ми єго (два сплески руками)
Кравченко- Ну, за етім дєрьмом там уже (нерозбірливо)... Омельченко ... оні собіралісь ... Вот етіх контроль, гдє оні.


Епізод 6

Кучма- Я вам так сказать... Кравченко обіцяв приструнити
Литвин- (нерозбірливо) Посольство Грузії сдєлало офіційноє повідомлення, розкрутило ананімний дзвінок, який був у посольстві, що шукати треба в Московському районі і цією справою займається Волков, Кравченко та Кісіль. Не можна ж ставити політику ... підривати... для того щоб підривати ... це ж тоже неприпустимо...
Кучма- Треба викликати посла.
Литвин- Я тоже ... І зробити якусь там ноту чи попередження, чи розмову провести.
Кучма- Треба позвонити ... і відправити його на фіг, такого посла, блін (по телефону) Коваль, тебе треба убрати. Ти розбирався там з Грузинським посольством?
Коваль- (відповідь) Зараз будемо розбиратися
Кучма- І визови його, бля, хай зробить опровєржєніє, іначе я позвоню Шеварднадзе, щоб його отозвали нахер.
Коваль- Хорошо
Кучма- І скажи, я позвоню Шеварднадзе, щоб його убрали нахер.
Коваль- Хорошо, хорошо, сейчас я єго визиваю


Епізод 7

Кучма телефонує Деркачу(?)

Кучма- Слухай, мені щас показали газети, блять, ці вся, блять, які випускають. Ну, Гриша Омельченко в Крємєнчугє продовжує випускати газету. (Пауза) Ну, что ти** піздішь. Та нєт, вот сейчас за 15 сентября випустіл газету. (Пауза) А я тєбє говорю, 15 сєнтября випустіл свєжую газєту. «Свобода», бля, випускаєтся, а ти мнє еще про ето... Ну, там, ну, там, там такіє карікатури. (Пауза) Ну, так ти прігласі Юлю. Йоб твою мать, ти прігласі Юлю, і спросі: «Дорогая, что ж ти сучка, бля, дєлаєшь? Ти хочешь, чтоб ми тєбя, бля, совсєм, бля, что лі». І скажи: «Чєго ти фінансіруєшь Омельченка, чєго ти дєлаєшь то-то». Ти не знаєшь мєтоди вашей работи что лі, как єто дєлаєтся во всьом мірє. Так єслі оні тебя ніхуя нє бояться. Йоб твою мать, ну чєго ж ти. Чєго тєбє боятся? Службу ж то нашу оні не боятся. ... Я ж тєбя назначіл. Поєтому, давай.


Епізод 8
Ще одна розмова в Деркачем(?)

Кучма- Слухаю. А куди ви дивитесь. В Полтавській області, в Крємєнчугє, цей ублюдок Омельченко там випускає газету таку, бля, просто шаленну. З карикатурами, бля, на президента, грязними публікаціями. Так шо, він не може ...служба безпеки разом з прокуратурою порушити кримінальну справу. Так там це, подивилися ці адвокати, і кажуть, що є підстави порушити таку справу. Де ж Служба. Ну, так. А чого сєйчас не доповідають. Мені привозять цю газету... Газети, бля, сюди привозять, а служба ніхуя вообщє не доповідає. (Пауза) Ну, от саме цікаве. А я подивлюся, хто там приймає участь, в цій самій. Всі ці антипрезидентські кореспонденти.
...Да, в тому числі Коробова, «Грані». Йоб твою мать, представляєте, ця сучка, бля, порха (яка?) по газетам, в яку він її взяв. ...Той же Гонгадзе, бля, пішло-поїхало.
Литвин - Надо їх всіх...
- Ступінь впливу Верховної Ради 4 %, ступінь впливу Кабінету міністрів чи прем’єру - 0...
- На засоби масової інформації?
Кучма- Ну, да.
- Розумієш, який він розраховує, щоб не дай бог рукой не показали
- ...
КучмаНу, конєчно.

Епізод 11

Кучма...
Кравченко- Леонід Данилович, я хочу доповісти. Мені здається, що я вичислив всі його структури повністю, так. І тепер команда глушить. Значить, все, вродє. Ми вибрали те, шо в нього єсть.
Кучма- Фонд «Злагода», да?
Кравченко- Там все, все. Я там подививсь.
Кравченко- Ну, а кроме газети «Товаріщ» в їх ще ця нова газета, Леонід Данилович. Ну, ми всі структури будем мати. Ну, тепер ота братія, що розпостраняла від Головатого лістовкі?
Кучма- Да.
Кравченко- Значить, позавчора він опинився аж в Сумській області, той який розпространяв. Так йому там так надавали (сміх). А он кричіт: «Ето Головатий меня». (Сміх) Ну, приїхав він додому, а там, значить, зайнялася дача, і двері згоріли.
Кучма- У кого?
Кравченко- У нього (сміються обидва), понятно.
-...
Кучма- А він розпространяв одну чи...
Кравченко- Ми його ... гад, вийшов опять з новою пачкою. В той же день 15 ментів ... А він був з 3 охранніками. Потом без нікого, його - в машину. Як пішли в ход... «Я більше не буду, це Головатий. Хто ваш шеф? Хто ваш шеф? Я буду свідєтєлєм. Ну, короче...
Кравченко- ... (Нерозбірливо) В мене є такий підрозділ, методи їхні, в них ні моралі, нічого немає. Так що, не дай бог... Так, що, значить, нічого немає. Так що, просто, значить, я. В мене група ... і починає глушить. Ну, я з вашого дозволу тоді переговорю з Азаровим.
Кравченко- Мені треба, щоб вони теж приймали участь.
Кучма- У Азарова також є ...
Кравченко- Ну, шось, може, в нас переплітається. Ну, ми продовжуємо працювати. Ну, я думаю, що в нас з прокуратурою...
Кучма- В них є цікаве?
Кравченко - Та шо там цікаве...

"Українська правда" в Threads

Реклама:
Шановні читачі, просимо дотримуватись Правил коментування