Парламент – крок вперед, два кроки назад

Понеділок, 18 грудня 2000, 17:07
Степан Гавриш зробив останню спробу вигородити більшість в ситуації з силовиками. Як відомо, на зустрічі з президентом перед голосуванням про долю Деркача, Соловкова і Кравченка, більшість не отримала від Кучми "добро" на їх зняття. Однак, оскільки окремі важливі особи в цьому таборі все ж доклалися до відставки цих фігур, зараз всі вони намагаються переконати "папу" в тому, що нічого такого вони не замишляли.

"Спроба звільнити всіх керівників силових міністерств надто небезпечна для України", - видав у понеділок віце-спікер Гавриш. При цьому він повідомив, що пропозиція парламенту щодо відставки силовиків, "носить для глави держави рекомендаційний характер". Тому Гавриш зберігає надію, що Кучма "ухвалить відповідальне рішення" по відношенню до керівників силових відомств після того, як перевірку проведе Генеральна прокуратура.

При цьому він "остаточно ліг" під президента, помітивши, що зараз немає ніякої необхідності змінювати Конституцію, щоб силовиків призначав і звільняв парламент.

Але є все ж речі, які депутати не пробачають. Не сподобалася їм заява глави СБУ, яка по їх визначенню, "носить образливий характер для Верховної Ради".

Загальна думка спікера Верховної Ради і погоджувальної ради з приводу заяви Деркача така - в ній "у зневажливій формі трактується діяльність всієї Верховної Ради і усього депутатського корпусу, що не відповідає дійсності".

"Ми переконані, що подібна заява є емоційною, і сподіваємося, що вона пов'язана тільки з тим, що глава Служби безпеки пройшов важке випробування на парламентській трибуні в Верховній Раді України", - сказав Гавриш.

Гавриш став виправдовуватися, що в парламенті все ще є "конструктивні сили, які підтримують українську державу, український уряд і українського президента". Тому даремно Деркач поганьбив одразу всіх. Його заява, виходить з промови Гавриша, стосується дуже окремих політиків.

Читайте нас також у Telegram. Підписуйтесь на наші канали "УП. Кляті питання" та "УП. Off the record"powered by lun.ua