Падає рейтинг Кучми

5 переглядів
Середа, 21 лютого 2001, 19:08
Близько половини українців (47%) так і не визначилися, наскільки справжні записи розмов Кучми, що свідчать про причетність президента до зникнення Гонгадзе. Однак кожний четвертий (23%) переконаний, що записи справжні і тільки 12% вважають, що це підробка, а значить, саме стільки вірять клятвам президента. Приблизно стільки ж (11%) взагалі нічого про це не знають, а 8% не цікавляться цим питанням. Це дані соціологічного опитування, проведеного фірмою "Социс".

За іншим даними іншого опитування "Социса" та фонду "Демократичні ініціативи" 78% опитаних цікавляться "касетним скандалом", 45% достатньо з ним знайомі, 32% ніде не можуть знайти необхідну інформацію, 14% - не цікавляться, 9% взагалі нічого про це не знають.


Однак при всьому цьому рівень довіри українців до влади, і без того низький, знизився. У цій ситуації рейтинг Кучми падає, а Мороза - зростає, достатньо стійкий рейтинг прем'єра.

Так, в грудні 2000 року Кучмі повністю довіряли 13%, в січні цього року - 12%, лютому - 11%. На 6% виросла кількість тих, хто йому цілком не довіряє, причому це більше половини населення. Повністю не довіряли Кучмі відповідно 46% (грудень), 48% (січень) і 53% (лютий).

Відсоток довіри прем'єру Віктору Ющенку розподілився таким чином - у грудні - 23%, січні - 27%, лютому - 24%. Повністю не довіряли йому по 27% в грудні і січні, а також 26% в лютому.

Голові Верховної Ради Івану Плющу повністю довіряли відповідно 6%, 9% і 7%; не довіряли - 41%, 35%, 41%.

Разом з тим кількість тих, хто повністю довіряють лідеру Соціалістичної партії Олександру Морозу в лютому (10%) підвищивося у порівнянні з груднем (7%). Не довіряли йому в грудні - 48%, січні 41%, лютому - 42%. 
громадяни ПРОТИ
політиків
 


 
громадяни ЗА
політиків
 

Ці дані показують, що в Україні переважають ті, хто ще сумнівається, і виступає за ретельну перевірку, передає слова аналітика фірми "Социс" Олександр Стегній Інтерфакс-Україна. Чомусь він вважає, що така невизначеність говорить про стримане ставлення громадської думки до цієї проблеми і свідчить, що справа Гонгадзе є "чисто юридичною і карною, а не політичною". (Чесно кажучи, абсолютно не логічний висновок, враховуючи, що третина населення потребує додаткової інформації, а половина взагалі ще не визначилася зі своєю думкою, УП)

"Цю справу підняли до загальнополітичного конфлікту і намагаються втягнути в нього все українське суспільство", підкреслив соціолог, додавши, що "не можна з карної справи робити висновки про необхідність заміни всієї політичної системи". (Соціологія - на службі влади, УП)

Соцопитування проведено фірмою "Социс" і Фондом "Демократичні ініціативи", в ході якого було опитано 1,2 тис. чоловік у всіх регіонах України.

Читайте нас також у Telegram. Підписуйтесь на наші канали "УП. Кляті питання" та "УП. Off the record"powered by lun.ua