Львівські студенти продовжують страйкувати

9 переглядів
Понеділок, 12 березня 2001, 16:20
У Львові розпочався черговий студентський страйк студентів Львівського національного університету ім.Франка, Львівської політехніки, Богословської академії, правничого коледжу, лісотехнічного університету та інших, повідомляє Всеукраїнський громадський комітет опору "За Правду!"

Страйкуючи зібралися біля пам’ятника Іванові Франкові, перед головним входом Львівського Університету і вимагали звільнення незаконно затриманих 9 березня 2001 року у Києві студентів Львова та інших міст України, а також недопущення репресивних дій щодо студентів за участь у суспільно-політичних акціях, притягнення до відповідальності винних у сваволі працівників правоохоронних органів та відставки міністра внутрішніх справ Ю.Кравченка.

Близько 2 тисяч студентів, які вмістилися на площі, пообіцяли продовжити свій страйк до повного задоволення своїх вимог. У вівторок студентські мітинги будуть продовжені.

Між тим, ряд провідних львівських науковців та громадських діячів звернулися зі зверненням до ректорів, директорів навчальних закладів України, професорів, вчених, науковців та письменників.

 Фото організаторів акції
Львівські студенти йдуть на страйк
 
"9 березня на очах всієї України діюча влада вчинила потворний акт – було побито і затримано сотні юнаків та дівчат, які в цей день прийшли до пам’ятника Тарасові Шевченкові. Українська молодь свідома, що Шевченкове слово не стало дороговказом для Кучми та його оточення, які з нечуваним цинізмом постійно виявляли і виявляють злочинну послідовність у руйнації української культури, науки, освіти, економіки та зневагу до національної ідеї… Ні один студент чи студентка не не можуть бути репресовані, звільнені з вузу чи поганьблені.

Відповідальність на Вас, шановні ректори і викладачі, директори і вчителі! Вимагайте негайно випустити з ув'язнення Ваших студентів! На захист української молоді вже стали науковці та студенти з різних країн світу – у солідарності спраглого правди і чесності духа майбутнє світу…", говориться у листі.

Пам'ятаймо, молодь, що прийшла до Шевченка, прийшла з Шевченковим: "Борітеся! Поборете! Вам Бог помагає! За вас правда, за Вас слава і воля святая".

Серед інших свій підпис під зверненням поставили Ярослав Дашкевич, професор, директор Інституту археографічних досліджень, Богдан Сорока, зав.кафедрою графіки Львівської Академії мистецтв, Ігор та Ірина Калинці, Стефанія Шабатура, художниця, кавалер ордену княгині Ольги, Ірина Сеник, письменниця, Звенислава Мамчур, кандидат біологічних наук.

Читайте нас також у Telegram. Підписуйтесь на наші канали "УП. Кляті питання" та "УП. Off the record"powered by lun.ua