Микола Мельниченко отримав політичний притулок у США
МЗС України "здивувалося" і порівняло Мельниченка з Хансеном

37 переглядів
0
Субота, 14 квітня 2001, 14:32
США задовольнили прохання про надання політичного притулку українському офіцеру охорони Миколі Мельниченку і дружині зниклого журналіста Георгія Гонгадзе Мирославі.

Про це йдеться в повідомленні прес-служби МЗС України, поширеному в суботу.

13 квітня до Держдепартаменту США був запрошений посол України в цій країні Костянтин Грищенко, якому було повідомлено про таке рішення американської сторони.

Посол також був проінформований про те, що це рішення було прийняте Службою іміграції і натуралізації відповідно до процедур, передбачених чинним законодавством США, і не було політично мотивованим, говориться в повідомленні.

Міністерство закордонних справ прореагувало на таке рішення США блискавично – в суботу на Михайлівську площу був запрошений посол Америки у Києві Карлос Паскуаль. Йому повідомили, що з точки зору МЗС України така позиція Штатів "не відповідає духу україно-американського партнерства".

"Ухвалюючи таке рішення, американська сторона не могла не знати, що проти Миколи Мельниченка Генеральною прокуратурою України порушено кримінальну справу за обвинуваченням в проведенні незаконного прослуховування і розголошуванні державної таємниці – злочинів, які суворо переслідуються в самих США, яскравим свідченням чому став недавній арешт правоохоронними органами США співробітника ФБР Роберта Хансена. Порушення кримінальної справи проти Миколи Мельниченка базувалося на юридичних фактах і не було політично мотивованим", - говориться в заяві українського МЗС.

"У таких умовах рішення американської сторони про надання політичного притулку Миколі Мельниченку, чиї протиправні дії нанесли значного збитку національній безпеці України, розглядаються в Україні як такі, що не відповідають духу україно-американського партнерства і створюють перешкоди для розслідування кримінальної справи, порушеної відповідно до чинного законодавства. Особливо незрозумілою є ця позиція американської сторони на етапі, коли співпраця між нашими країнами в правовій сфері набула істотної позитивної динаміки".

"У зв'язку з цим українська сторона вважає, що не створення додаткових перешкод, а надання сприяння в проведенні вищезгаданого розслідування з боку Сполучених Штатів відповідало б принципу поваги до верховенства закону, який є ключовим як для України, так і для США", - йдеться в заяві, зміст якої був доведений до відома Карлоса Паскуаля.

Однак, не дивлячись на так різкий тон, дана заява не є нотою протесту, повідомили УП в прес-службі МЗС України.


Авторизуйтесь щоб писати коментарі
Коментатори, які допускатимуть у своїх коментарях образи щодо інших учасників дискусії, будуть забанені модератором без додаткових попереджень та пояснень. Також дані про таких користувачів можуть бути передані до МВС, якщо від органів внутрішніх справ надійшов відповідний запит. У коментарі заборонено додавати лінки та рекламні повідомлення
Усі коментарі