Кучма: "Або Ющенко знайде компроміс, або програє голосування"

55 переглядів
0
Субота, 14 квітня 2001, 16:56
WORLD NEWS – EUROPE: Kuchma says premier must compromise or lose vote

Президент України Леонід Кучма закликав прем'єр-міністра Віктора Ющенка найти компроміс з про-президентським блоком в парламенті, щоб уникнути висловлення недовір'я в голосуванні, наміченому на 19 квітня.

Кучма попередив про можливість "серйозної політичної кризи", якщо Ющенко, який є головною рушійною силою економічних реформ в Україні, буде зміщений. Але він звинуватив уряд в допущених "критичних помилках" у відносинах з парламентом і сказав, що якщо це не виправити, то вотум недовіри "не виключений".

Неофіційні опитування показують, що 250-270 депутатів мають намір голосувати проти Ющенка, включаючи 112 комуністів, які стали ініціаторами голосування за недовіру. Для зміщення уряду необхідна проста більшість в 226 голосів.

Ющенко зазвичай сприймається на Заході як реформатор, зараз у нього найвищий рейтинг з усіх політиків в Україні завдяки економічному зростанню у 6% минулого року. Але його уряд переслідували скандали, і більшість аналітиків вважають, що він попав в дуже велику залежність від невеликого блоку правих, які його підтримують. Вони кажуть, що його відносини з Кучмою охолонули через те, що він взяв на себе персональну відповідальність за економічний успіх України.

Кучма підкреслює свою підтримку Ющенка, але має на увазі, що він повинен переглянути посади в кабінеті, щоб включити більше парламентських лідерів. "Уряд створений тільки з однієї частини парламентської більшості", - говорить Кучма, маючи на увазі вже зруйновану більшість з правоцентристів, створену в лютому 2000.

Якщо Ющенко піде у відставку, говорить він, для парламенту буде складно затвердити нового прем'єр-міністра у переддень парламентських виборів, що намічені на березень 2002. "Один Бог знає, що може трапитися. Наступне, що я зроблю – піду в церкву, запалю свічку і спитаю Бога, що робити".

Кучма зараз політично ослаб через скандал зі вбивством минулого року опозиційного журналіста Георгія Гонгадзе. У листопаді опозиційні парламентарії оприлюднили касети з його голосом, що ніби наказує убити журналіста. Він допускає, що його записували, але говорить, що касети були підроблені, і заперечує будь-яку причетність до трагедії.

Хоч Кучма пробує дистанціюватися від наміченого на наступний четвер голосування про недовіру, більшість аналітиків проте кажуть, що він буде грати ключову роль в збереженні Ющенка на посаді.

"Парламент буде головним чином голосувати так, як скаже Кучма: зберігати Ющенко чи ні", - говорить Віктор Скаршевський, аналітик центра імені Разумкова.

Авторизуйтесь щоб писати коментарі
Коментатори, які допускатимуть у своїх коментарях образи щодо інших учасників дискусії, будуть забанені модератором без додаткових попереджень та пояснень. Також дані про таких користувачів можуть бути передані до МВС, якщо від органів внутрішніх справ надійшов відповідний запит. У коментарі заборонено додавати лінки та рекламні повідомлення
Усі коментарі