Затримані активісти УНА-УНСО починають голодування

27 переглядів
Вівторок, 15 травня 2001, 14:12
15 травня молодь наметового містечка та інші учасники акції "Україна без Кучми!" пікетуватимуть СБУ та передадуть до Служби безпеки свої питання та вимоги, що стосуються подій 9 березня в Києві та долі ув'язнених членів УНА-УНСО.

16 травня члени УНА-УНСО, які перебувають у слідчому ізоляторі СБУ, розпочнуть голодування на знак протесту проти свого ув'язнення. До голодування політв'язнів долучаться інші учасники акції "Україна без Кучми!", які планують розбити нове наметове містечко в разі необгрунтованих відповідей або ігнорування запитань.

Головні вимоги учасників молодіжного пікетування - неухильне дотримання Європейської конвенції з прав людини; негайне звільнення політв'язнів; припинення переслідувань працівниками силових стуктур громадян України за політичні переконання; негайне припинення кримінальних справ проти учасників подій 9 березня.

Учасники пікету задають представникам силових структур логічні запитання. "Чому злочинці керують державою, а сини українського народу сидять у в'язницях з політичних мотивів? Як могли 13 беззбройних людей побити 52 міліціонера спецпідрозділів, озброєних штурмовими кийками, щитами, шоломами та бронежилетами і потруїити їх їхнім же сльозогінним газом? Хто оцінив непотрібну огорожу навпроти будівлі міністерства внутрішніх справ в 30 тисяч гривень? Чому не допитані ті працівники МВС, котрі б'ючи М. Ляховича в Московському райвідділі, говорили, що зроблять з ним те ж саме, що і з Гонгадзе та Чорновілом? Чи були покарані міліціонери за побиття заарештованих учасників демонстрації 9 березня в райвідділах міста Києва, і які покарання вони понесли? Чому боротьба за конституційні права прирівнюється до злочину проти держави? Скільки грошей вкрали в народу Суркіс, Волков, Медвечук, і чому вони на волі?"

Читайте нас також у Telegram. Підписуйтесь на наші канали "УП. Кляті питання" та "УП. Off the record"powered by lun.ua