Відбулися 4 зібрання ініціаторів референдуму. Планується 250

Вівторок, 15 травня 2001, 14:29
У Києві, Черкасах, Миколаєві і Дніпропетровську вже пройшли збори ініціативних груп з проведення референдуму про відставку президента Кучми. Найближчими днями такі збори пройдуть у Вінниці, Донецьку, Ужгороді, Херсоні. До середини червня організатори акції мають намір провести 250 зборів у різних регіонах країни, з них 19 травня - у всіх обласних центрах, повідомляє штаб з проведення референдуму.

До Центральної виборчої комісії вже передані документи зборів, проведених 8 травня у Черкасах. Готові матеріали зборів, що проходили 3 травня у Києві. Протягом 15 днів ЦВК має розглянути документи і надати свою відповідь. Якщо Центрвиборчком зареєструє ініціативну групу, на збір підписів організаторам референдуму дадуть 3 місяці.

Центральний штаб з проведення референдуму створений у Києві, подібні структури сформовані "в тій чи іншій мірі" практично у всіх регіонах. Засідання центрального штабу проходять в офісі партії "Батьківщина", в Правничій Фундації України (Сергія Головатого) та інших місцях.

На референдум виноситься питання про відповідальність президента за ситуацію в країні і про те, що він повинен сам подати у відставку, а також про згоду на участь парламенту в формуванні Кабінету міністрів і здійсненні контролю над його діяльністю

До ініціативної групи з проведення референдуму входять 248 чоловік. До штабу увійшли, зокрема, Тимошенко, члени ради Форуму національного порятунку (ФНС), лідер партії "Собор" Анатолій Матвієнко, а також Сергій Головатий, лідер парламентської фракції "Батьківщина" Олександр Турчинов, член ФНС Олесь Доній, член об'єднання "антимафія" Григорій Омельченко і голова Незалежної профспілки гірників України Михайло Волинець. Ідею референдуму підтримує Соцпартія.

Інтерфакс-Україна

powered by lun.ua