Медведчук пропонує поміняти уряд на 60-70%

П'ятниця, 18 травня 2001, 21:02
Медведчук переконаний, що новий уряд повинен бути значною мірою коаліційним. І в стислі терміни необхідно істотно видозмінити кадровий склад уряду – на 60-70%. Перший віце-спікер, після того, як відмовився від прем'єрства і здійснив "політичний подвиг" (за Волковим), появився в п'ятницю в Харкові на засіданні політради СДПУ(о).

Крім того, вважає Медведчук, частково зміни повинні торкнутися і державних органів влади на місцях. (Кадровими претензіями фракції СДПУ (о) до Ющенка була заміна губернаторів Закарпатської і Чернівецької областей.)

Лідер СДПУ(о) не став називати конкретні кандидатури на посаду прем'єра, які можуть бути підтримані його партією, зазначивши, що зараз йдуть "напружені консультації" на цю тему. Медведчук також сказав, що "ми будемо домовлятися в інтересах України з всіма – і з правими, і з лівими".

Медведчук не виключає можливості блокування з фракцією КПУ в цьому питанні. Зазначивши, що відносно деяких питань, таких як Земельний кодекс, комуністи і центристи сповідають ідеологічно різні підходи, в той же час він зазначив, що в ряді випадків "вони (фракція КПУ) голосують разом з нами", привівши як приклад, зокрема, голосування щодо Кримінального кодексу.

Випадок, коли позиції не співпали – це подолання президентського вето на закон про вибори народних депутатів за партійними списками. Зі слів Медведчука, фракція поступила так, усвідомлюючи, що пропорційна система виборів може привести до формування в парламенті лівої більшості.

Медведчук зазначив, що вона вважає доцільним зберегти на нинішньому етапі змішану виборчу систему, але "не таку змішану, як зараз". "Співвідношення 70% на 30% нас влаштувало б", - сказав він.

Інтерфакс-Українаpowered by lun.ua