Кінах визначає рамки компромісу

Вівторок, 22 травня 2001, 14:36
Анатолій Кінах, кандидатура якого запропонована президентом парламенту на посаду прем'єра, готовий до початку консультацій з фракціями. У інтерв'ю УП він повідомив, що, швидше за все, буде сформований певний графік зустрічей з фракціями і групами. Кінах постарається, щоб ці зустрічі проходили "в максимально прозорому режимі", якщо на це підуть депутати.

Можливо, журналістам вперше доведеться побувати на процесі переговорів з приводу кадрових призначень, тим більше на таку посаду, як прем'єр.

Кінах має намір викласти депутатам "свою концепцію бачення ситуації", а також "базові принципи" формування уряду. У ході консультацій про уряд він, передусім, збирається "відстоювати принципи професіоналізму і моральності, співпраці виконавчої і законодавчої влади, без чого неможливо реалізувати такі головні законодавчі ініціативи, як податковий кодекс і дерегуляція". Так Кінах відповів на запитання, як він ставиться до ідеї коаліційного уряду на основі представників фракцій.

Претендент має намір "дуже серйозно" підійти до переговорів з комуністами. Однак і там, на переговорах з найбільшою фракцією парламенту, Кінах має намір відстоювати "безповоротність ринкових реформ і просування до громадянського суспільства". "Це кордон компромісу", уточнює Кінах.

Йому самому поки що складно оцінити, наскільки прохідна його кандидатура. "З мого боку було б некоректно говорити про це. Це не питання персональних амбіцій, необхідно виходити на командний результат", говорить він.

Наш кореспондент "піймав" Анатолія Кінаха телефоном, коли він їхав на зустріч з американським послом Карлосом Паскуалем. Кінах повідомив, що ця зустріч готувалася зазделегідь і присвячена вона буде відкриттю представництв УСПП у Чікаго і Вашингтоні. Послу напевно буде цікаво поговорити з Анатолієм Кінахом вже в новій якості - якості претендента на посаду прем'єра.

До речі, напередодні Кінах зустрічався в рамках україно-німецького форуму з президентом Кучмою. Однак той, за словами Кінаха, ані словом не обмовився про його можливе висунення.

Не дивлячись на традиції, в день номінації, Кінах був максимально доступний для преси.

В інтерв'ю журналістам він, наприклад, відразу сказав, що перед консультаціями має намір "детально ознайомитися з програмами всіх політичних партій і фракцій у парламенті", в тому числі, і фракції КПУ.

"Що стосується позиції фракції КПУ, то сьогодні в Україні існує дуже серйозна проблема бідності", - сказав він. "Ми на основі програми, яка пропонується, в тому числі, лівими силами в парламенті, будемо шукати ті оптимальні механізми, які мають бути засновані не на ідеології, стереотипах, а на об'єктивних економічних, соціальних ринкових законах. Це- той приклад, коли, в тому числі, програма комуністів має працювати з владою над розв'язанням цієї гострої проблеми", - заявив він. Кандидат у прем'єри додав, що готовий співпрацювати "там, де це співпадає з прагматичним, професійним підходом за рішенням гострих соціальних проблем".

"Коли ми будемо говорити про тих чи інших кандидатів на ту чи іншу посаду в уряді, незалежно від того, від якої фракції походять пропозиції, ми будемо розглядати, насамперед, професійні, моральні, державні якості кандидатів, і якщо вони в нього є, нехай працює на суспільство, на державу", - сказав він.

Відповідаючи на питання про готовність запропонувати власну команду до складу уряду, Кинах відповів, що у нього "є напрацювання" в цій області.

"Проблема призначення нового прем'єр-міністра України, формування уряду не є проблемою професійних або політичних амбіцій. Це - дуже серйозна державна проблема і нам необхідно разом зробити все, щоб створити дієздатну професійну команду і створити умови для професійної, конструктивної співпраці уряду з Верховною Радою України".

Разом з тим, він вважає, що такі умови можна "вирішити на основі відповідних компромісів". Він також виступає за те, щоб консультації з формування нового уряду проходили "з усіма частинами парламенту", повідомляє Інтерфакс-Україна.powered by lun.ua