"Це його справа"

Вівторок, 19 червня 2001, 18:08
Такими словами відреагував віце-прем'єр України Семиноженко на репліку свого безпосереднього начальника прем'єр-міністра Кінаха про те, що депутати-члени уряду мають відмовитися від мандатів. Семиноженко робити цього поки що не збирається. Кінах також не поспішає.

"Це, власне, його [Кінаха] справа", - відповів Семиноженко журналістам, які хотіли дізнатися, коли він прислухається до слів прем'єра. Більше він нічого не сказав – крім того, що, згідно з указом, який запровадив інститут держсекретарів в Україні, "міністри є політичними фігурами".

Ще один депутат в уряді Кінаха – міністр екології Сергій Курикін – був дипломатичнішим, коли минулого тижня у нього запитали про долю його депутатства. Курикін сказав, що, найвірогідніше, складе з себе повноваження депутата, однак при цьому він сказав про необхідність перегляду норми про обов'язковість складання депутатських повноважень членом уряду – в зв'язку з указом президента про введення інституту держсекретарів і визначення міністрів як політичних фігур.

Третій і останній депутат-сумісник – власне прем'єр Анатолій Кінах – на прес-конференції минулої п'ятниці не зміг відповісти однозначно на питання, коли він сам має намір скласти депутатські повноваження.

І Кінах, і Семиноженко у 1999 році успішно проігнорували заборону Конституції суміщати депутатство з іншим представницьким мандатом. І той, і інший майже півроку пропрапрацювали відповідно першим віце-прем'єром і просто віце-прем'єром у Кабміні Пустовойтенка. І, наприклад, на питання, як він має намір вчинити, Кінах тоді також рішучим голосом відповідав – як того вимагає Конституція.powered by lun.ua