Достаток Чорномирдіна перевищує мільярд доларів

П'ятниця, 22 червня 2001, 12:03
Посол Росії в Україні Віктор Чорномирдін увійшов до списку найбагатших людей світу, який традиційно складає американський журнал "Форбс". Його стан оцінюється в $1,1 млрд.

До речі, колишній глава російського уряду завжди спростовує повідомлення західної преси про розміри свого достатку. Найімовірніше, податків він не платить.

У списку багатіїв немає жодного українця, зате є і інші росіяни - в числі тих, що замикають список журналу "Форбс", - Михайло Ходорковський, Володимир Потанін, Володимир Богданов, Рем Вяхирєв, Роман Абрамович, Вагіт Алекперов, Михайло Фрідман. Троє останніх вперше попали до списку цього року.

За підрахунками журналу зараз у світі живе і працює рекордне число людей, чий достаток перевищує $1 млрд., - 538. Найбагатшою людиною залишається американець Білл Гейтс, фундатор імперії комп'ютерних програм "Майкрософт". Його особисте майно оцінюється журналом у $58,7 млрд., хоч у порівнянні з торішнім рівнем - $63 млрд.- воно впало в ціні на 7%.

Друге місце серед найбагатших світу посідає банкір-інвестор Уоррен Баффет, який "коштує" $32,3 млрд. "Форбс" зауважує, що обережна інвестиційна політика Баффета завжди була успішною, тому зараз американці, які шукають застосування своїм грошам, стежать буквально за кожним кроком банкіра.

Замикає цю трійку Пол Аллен, який разом з Гейтсом створив корпорацію "Майкрософт", і чий достаток зараз оцінюється у $30,4 млрд. Це менше, ніж рік тому. Втрати обох друзів викликані істотним падінням котування комп'ютерних компаній у США протягом останніх місяців.

Чорномирдін - не єдиний мільярдер, який очолював уряд своєї країни: 29 місце в переліку посідає найбагатший італієць, чинний голова Ради міністрів Італії Сильвіо Берлусконі, який володіє $10,3 млрд.

З більш ніж 500 мільярдерів, перерахованих "Форбс", всього 7% - жінки. Найбагатшими представницями прекрасної половини людства є сестри Еліс і Хелен Уолтон, спадкоємиці Сема Уолтона, творця найбільшої в світі мережі магазинів "Уолмарт". У кожної з них - по $18,5 млрд.

За матеріалами Інтерфакс-Українаpowered by lun.ua