Потебенько напав на слід вбивць

3 перегляди
Вівторок, 24 липня 2001, 19:10
"У справі Гонгадзе точка одна не може бути поставлена, поки не знайдено вбивцю". Черговими прозріннями про справу Гонгадзе і касетний скандал Генеральний прокурор країни Михайло Потебенько поділився в Криму. Головне, що він хотів донести, - справа Гонгадзе та касетний скандал, як кажуть в Одесі, дві великі різниці.

Оскільки Потебенько побоювався поданої на нього скарги мами Гонгадзе, він вирішив не висловлюватися "конкретно". Але все одно наговорив більше і гірше, ніж слід би. Окремі цитати Потебенька подаємо повністю, оскільки взяти на себе сміливість тлумачити їх однозначно ми не можемо.

"Що стосується позиції прокуратури - вона була чесною і залишається чесною. І ми можемо тільки висловити жаль, що окремі грають на почуттях батьків. А навіть окремі з батьків себе дають повід в цьому використати". (Як сказав, а?!)

Прокуратура визнала, що тіло належить Гонгадзе, вигукнув Потебенько, навіть не дивлячись на те, що "були люди, які його бачили". Після визнання факту смерті Георгія свідченням цих людей "дали критичну оцінку, що ці люди помилялися". Адже цим людям Генпрокурор вірив до кінця, і до останнього відмовлявся підійти критично до дивних "видінь" окремих свідків.

"Йде незрозуміла гра, упущень в розслідуванні немає, жодна експертиза не дала стовідсотковий результат…"

Не дивлячись на те, що допитаних дуже багато, проведені необхідні слідчі дії, нічого нового про вбивць Потебенько не сказав. Шукати вбивць доручено МВС і СБУ.

Єдине, що відомо точно, - "тіло було перезахоронено і це безперечно підтвердила експертиза, в тому числі і американська". "Значить, хтось використав", зробив висновок прокурор.

"Є тут багато питань, які я не можу вам сказати, не тільки з етичної, але і з політичної точки зору. Звідки йде коріння? Ось коли ми розслідуємо, тоді ми подивимося, чому хтось, в тому числі і іноземні держави, виявляли особливу цікавість. Тому я доручив вести справу не тільки МВС, але і СБУ, яка має можливість йти далі, чим МВС".

"…Що стосується касетного скандалу, я можу прямо сказати, тут награність була в певній політичній меті. Втягли Мельниченка в цю історію. Він зараз, наскільки я володію інформацією, почуває себе не дуже затишно. Йому обіцяли все-все - повернення, героя, і так далі, виявилося, що його, як завжди буває, використали".

Цікаво, що обіцяли Потебеньку?


Читайте нас також у Telegram. Підписуйтесь на наші канали "УП. Кляті питання" та "УП. Off the record"powered by lun.ua