Віце-прем'єр Криму обіцяв "розібратися" з журналістами. Зараз з ними розбиратимуться СБУ і МВС

П'ятниця, 17 серпня 2001, 13:02
Голова Асоціації вільних журналістів Ліля Буджурова і шеф-редактор інформаційної програми Держтелерадіокомпанії "Крим" "12 хвилин новин" Олена Рожен звернулися до Служби безпеки України і Міністерства внутрішніх справ України з проханням захистити їх "від погроз високої посадової особи, що наділена владою" і гарантувати їм "можливість виконувати свої професійні обов'язки в умовах особистої безпеки, не зазнаючи надалі ані тиску, ані прихованих погроз".

16 серпня Олену Рожен викликав до свого кабінету виконуючий обов'язки заступника голови Ради міністрів АРК Володимир Тутеров для пояснень з приводу її авторського сюжету про прес-конференцію заст. міністра МВС України Михайла Корнієнка, що вийшов напередодні.

Гнів Тутерова викликала наступна фраза: "З приводу сумнівної репутації депутатів Миколи Котляревського і Володимира Тутерова - останній, до речі, призначений в.о. віце-прем'єра - Михайло Корнієнко сказав:" … ". Далі слідувала пряма цитата заст. міністра МВС. Спростувати цю заяву, в разі, якщо Тутеров з ним не згодний, Рожен запропонувала йому у суді.

При цьому, як заявила Рожен, вона не вважає висновки про "сумнівність репутації" своїми власними, оскільки журналісти мають у своєму розпорядженні текст офіційної заяви Центру громадських зв'язків ГУ МВС України в Криму від 24 січня 2000 року, в якому Тутеров, у листі з іншими депутатами, названий в числі тих, кому, на думку міліції, "з їх минулим не місце в сесійному залі, а місце на лаві підсудних".

Зі слів Рожен, Тутеров в бесіді з нею допустив ряд висловлювань, зміст і тон яких примусили журналістку "засумніватися у своїй подальшій безпеці". У заяві говориться, що такі ж висловлювання віце-прем'єр допустив і на адресу відомої кримської журналістки Лілі Буджурової, дізнавшись про те, що саме вона задавала відповідне питання Корнієнку і згадавши про її попередні статті в пресі. Рожен приводить одне з його висловлювань: "Я закрию їй рот", - дослівно сказав в.о. віце-прем'єра," - говориться в заяві журналісток.

Буджурова і Рожен посилаються на слова начальника СБУ Володимира Радченка, який 16 серпня в Криму заявив, що злочинів проти журналістів було б набагато менше, якби ті своєчасно зверталися за допомогою до правоохоронних органів.

"Знаючи про те, скільки зусиль правоохоронні органи сьогодні витрачають на розкриття злочинів проти журналістів в нашій країні", Буджурова і Рожен звернулися до кримським правоохоронців з проханням захистити їх журналістські і громадянські права, оскільки розцінюють заяви Тутерова, як загрозу їх особистій безпеці.powered by lun.ua