Ющенко і Тимошенко намагаються об'єднатися

Субота, 18 серпня 2001, 13:40
Екс-прем'єр Ющенко і передвиборчий блок Тимошенко "Форум нацпорятунку" проводили протягом літа переговори щодо створення широкої коаліції демократичних сил. Результатів дебатів неозброєним оком не видно.

Про спробу двох правих сил домовитися про об'єднання УП повідомили перед відкриттям ІІІ Всесвітнього форуму українців лідер блоку "ФНП" і партії "Батьківщина" Юлія Тимошенко, її заступник Олександр Турчинов і голова "Собору" Анатолій Матвієнко.

"У нас було декілька консультацій", - зазначив Турчинов і відразу додав що "ситуація залишилася така, яка була". Причиною, яка "ускладнює переговорний процес", за словами заступника Тимошенко, є те, що блок Ющенка ще не сформовано.

Найоптимістичніша лексика у лідера блоку "ФНП" Тимошенко – вона все ж думає, що "потужна широка коаліція буде" – після "десяти кіл всіх консультацій".

Голова партії "Собор" Матвієнко також заявив, що "постійно консультації ведуться з Рухами [Костенка і Удовенка] та ПРП". "У понеділок на засіданні "ФНП" будемо обговорювати те, що наконсультували". На думку Матвієнка, блок "ФНП" є першим кроком до широкої демократичної коаліції, а складатися вона має з Рухів-ПРП-КУН, "Форуму нацпорятунку", а також "профспілок, національного бізнесу і представників місцевого самоврядування".

А головний суб'єкт переговорів – Ющенко – відповідати щось хоча б з натяком на конкретику просто відмовляється. Формування блоку, за його словами, зараз перебуває на "організаційному етапі". Учасників коаліції він назве не раніше, ніж закінчаться консультації, а поки обмежується реплікою про те, що "мова іде про декілька десятків представників".

Ухилився від прямої відповіді Ющенко і на запитання про відношення до того, що ІІІ Всесвітній форум українців під антикучмістськими гаслами пікетували фактично його прибічники ("Батьківщина", "Собор", УНР, УНА-УНСО тощо): "Я хотів би менше говорити про політику. Чисто українська традиція: хороше свято перепаскудити питаннями "хто за кого?" Я шаную політиків і зліва, і справа, і розумію, чому вони там стали".powered by lun.ua