Агітаційна акція "За правду!" заблокована у Запоріжжі. Опозиція упевнена, що на вимогу Києва

Субота, 18 серпня 2001, 19:04
Запорізьке підприємство, що відає шлюзами, у суботу зранку поставило на межу зриву агітаційну акцію комітету опору "За правду!", повідомив УП один з лідерів комітету Тарас Стецьків.

Як пояснив депутат, 9 серпня з Одеси на Київ вийшла Чайка, яка протягом маршруту мала зупинятися в 15 містах України, де активісти "За правду!" планували проводити "агітаційну роботу, прес-конференції, публічні заходи з метою привернути увагу громадськості до ідеї чесних виборів". 24 серпня, на День незалежності, Чайка мала б пришвартуватися на річковому вокзалі у Києві, де потім була запланована прес-конференція учасників блоків "Наша Україна", "Форум нацпорятнку", Соцпартії.

"Очевидно, владі це не сподобалося. Команда – затримати до понеділка", - повідомив Стецьків. Формальним приводом для цього стало те, що "у документах на кораблі не вистачало якогось паперу". "Судно має дозвіл на плавання, виданий на 10 років. Зараз воно повертається до України після того, як вони пропливли по всій Європі, і у них не було проблем, і ніде не сказали, що цього дозволу недостатньо. Але навіть якби у них було все нормально, то вони все рівно знайшли б, за що зачепитися".

"Дозвіл не відкриття шлюзів не дало підприємство, яке відає шлюзами. Потім заправдівцям дали зрозуміти, що команда затримати Чайку надійшла з Києва. Спочатку говорили про мінтранс, а потім, за непідтвердженою інформацією, про МВС", - зазначив Стецьків. "Вони думають, що ця акція є альтернативним святкуванням Дня незалежності. Ідея – щоб човен "За правду!" не прийшов до Києва. Це скандал, що дискредитує владу".

Зараз, за словами Стецьківа, якщо активісти комітету до понеділка на місці не зможуть розблокувати Чайку, то до Запоріжжя мають виїхати депутати-опозиціонери.powered by lun.ua