Кучма провів зварку "золотого стику" першої черги нафтопроводу "Одеса-Броди"

Неділя, 19 серпня 2001, 15:32
У неділю президент України Кучма провів символічне зварювання "золотого стику" першої черги нафтопроводу "Одеса-Броди" в зв'язку із закінченням його будівництва. Кучма, одягнений в спеціальний робочий піджак кольору хакі, робочі рукавиці і маску зварника, спустився до нафтопроводу і провів декілька разів електрозврювальним апаратом в місці "золотого стику".

Ця церемонія відбулася біля морського нафтоперевального комплексу "Південний" під Одесою, через який в нафтопровід "Одеса-Броди" має перекачуватися каспійська нафта.

На церемонії були присутні представники дипломатичного конкурсу в Україні, зокрема, посол США в Україні Карлос Паскуаль, а також посли Азербайджану, Узбекистану, Словаччини, Казахстану.

Нафтоперевальний комплекс "Південний" призначений для збільшення транзиту нафти територією України до країн Європи з Азербайджану, Казахстану й інших країн Середньої Азії і Близкього Сходу.

Загальна протяжність трубопроводу Одеса-Броди – 667 км, діаметр – 1020 мм, максимальна продуктивність – 40 млн. тон нафти в рік, проектна вартість будівництва – $465, 4 млн.

Перша черга нафтопроводу, будівництво якого закінчене, дозволить транспортувати 12 млн. тон нафти на рік, а після введення в дію другої черги нафтопровід буде перекачувати 40 млн. тон нафти щорічно.

Інтерфакс-Українаpowered by lun.ua