Для Путіна День незалежності України – також свято

Четвер, 23 серпня 2001, 15:28
Президент Росії Володимир Путін прибув у четвер до Києва на святкування 10-річчя незалежності України. У київському аеропорту "Бориспіль" російського лідера зустрічали глава адміністрації президента України Володимир Литвин, глава адміністрації російського президента Олександр Волошин, секретар Ради безпеки Росії Володимир Рушайло, російський посол в Україні Віктор Черномирдін і посол України в Росії Микола Білоблоцький. Разом з Путіним до Києва прибув міністр оборони Росії Сергій Іванов.

"Я прилетів в Київ для того, щоб поздоровити свого колегу Леоніда Кучму і народ України з великим і чудовим святом – 10-річним ювілеєм незалежності Української держави", - заявив Володимир Путін в аеропорту. Путін також назвав День незалежності України "великим" і "спільним" святом.

Торкаючись ділової частини свого візиту, президент Росії зазначив, що тем для бесід з президентом України достатньо.

"І Україна, і Росія зацікавлені в поглибленні співпраці і зміцненні взаємовигідного партнерства. Це - цілком природньо, оскільки понад 60 процентів російських і українських підприємств пов'язані між собою тисячами ниток", - сказав Путін.

З аеропорту президентський кортеж відправився до Маріїнського палацу, де відбудеться офіційна зустріч президентів Росії і України, а звідти – до палацу "Україна" на урочисте засідання, присвячене 10-річчю незалежності Української держави.

Ділові зустрічі відбудуться пізно увечері. У п'ятницю російський лідер буде присутній на святковому параді, який пройде в центрі Києва на Хрещатику.

У робочому плані Путіна - також переговори з президентом Польщі Олександром Квасьневським і Македонії - Борисом Трайковським. У "Борисполі" Путін прокоментував чергове загострення ситуації на Балканах: він "дуже розраховує" на те, що операція НАТО в Македонії "принесе позитивні результати". "Хоч є великі сумніви в тому, що це буде так, тому що розраховувати на те, що бойовики дійсно будуть здавати зброю, – навряд чи", - додав російський президент.

Очікується, що увечері в п'ятницю Путін повернеться до Москви.

РІА "Новости", Інтерфакс-Українаpowered by lun.ua