Євангеліє від Миколи Азарова

Середа, 29 серпня 2001, 12:27
У боротьбі за створення найпотужнішої центристської партії в країні, головний митар готовий замінити старих баранів новими.

Кримський бенефіс Миколи Азарова пройшов майже в євангельських традиціях. Ялтинська публіка, що зібралася у кінозалі найдорожчого готелю Ялти – "Ореанда" (100 делегатів – від 300 міських членів Партії Регіонів) – слухала промови головного Митаря країни, подібно тому, як ранні християни слухали проповіді його стародавнього колеги – Апостола Матфея. І проповідь Азарова була варта того, щоб стати основою якогось Євангелія…від Миколи.

По-перше, недавно навернені в істинну політичну віру дізналися, що головний лозунг їх партії не "Від кожного – по ПДВ, кожному – по Бакаю", а – "Привести до влади незаплямованих, чистих людей". По-друге, вони стали свідками того, як Апостол, ставлячи в приклад однопартійцам власну сміливість, провів наочний урок на тему "Як протистояти негативу".

Попередивши чесні збори, що під час виборів треба бути готовими до всього і передусім до вилиття компромату на окремих кандидатів в депутати і, звичайно, на лідерів партії, Азаров дав зрозуміти, що єдиний порятунок від цього неподобства – "розвивати бійцівські якості". І витончено продемонстрував, як це треба робити.

"Якщо говорити про себе, - повідомив він, - то я абсолютно не боюся ніяких компроматів. Ніхто в нашій країні не може сказати, що Азаров злодій, що у Азарова можна вирішити за гроші будь-яке питання. Ну, немає таких людей, в природі не існує – чого їх боятися? Вигадати можна, але брехня – є брехня, і вік її недовгий. І я сміливо говорю про це скрізь, перед будь-якою аудиторією. Мене дуже довго компрометували різними плівками так званого майора. Ну, і що? Ті, хто не полінувався витратити час на цю маячню, пересвідчилися, що і там немає нічого, що можна було б поставити Азарову в провину. Абсолютно нічого. Ось я хотів би, щоб кожний з наших кандидатів в депутати, кожний з наших керівників в партійних організаціях в тому числі, ось так само сміливо міг вийти на будь-яку трибуну і спокійно відповісти на будь-яке питання щодо ось таких слизьких тем. Це - дуже серйозна, важлива вимога, адже ми йдемо під гаслом "Привести до влади незаплямованих, чистих людей".

Треба віддати Миколі Яновичу належне – він все-таки визнав, що тема з Мельниченківськими плівками слизька. Можливо, тому, що він - незаплямований і чистий – тримав у голові, що хоч би один з тих, що сидять в залі, прочитав в Інтернеті його знамениту розмову з Гарантом з приводу Бакая, який зовсім не страждає, подібно Фельдману, в податкових застінках:

"АЗАРОВ: Теперь, значит, по "Нефтегазу". Я пригласил Бакая, как мы с вами договорились, так, показал ему вот эти вот схемы,– это мои люди делали, которым я доверяю. Переговорил с Александр Михайловичем, выяснил, сколько ж там реально поступило, и сказал ему дословно следующее. Значит, Игорек, ну ты минимум, ну так от миллионов сто положил в карман. Минимум. Я понимаю, конечно, что, значит, я тебя, разумеется, подставлять не буду тут. Я тебе даю две недели, ну месяц – (...). Я ему показал все эти схемы – уничтожь, так сказать, все эти бумаги, которые свидетельствуют прямо или косвенно о всех твоих делах. Ты делал тупо и глупо. И я показал, что он делал тупо и глупо. Ну, сейчас уже это дело прошло. Вот. Он говорит мне: отзовите (...) всех - у нас же там налоговый пост. Отзовите всех. Я отозвал. Там (...). Вот я ему даю (...) месяц февраль, вот, а потом я ж не могу отзывать. Потом мне кто-то скажет, почему отозваны.
КУЧМА: Абсолютно. Я ему сказал. Слушай, дорогой, никто твою жопу прикрывать не будет.
АЗАРОВ: Да мудак он, Леонид Данилович. Он был мудаком, он им останется.
КУЧМА: Да, дорогой, я с тобой согласен, (после паузы) я с тобой согласен.
АЗАРОВ: Я говорю, можно ж было по уму делать все это,– нет, он делал так, что любой тупой ревизор увидит липовую схему расчетов, тупой даже.
КУЧМА: Та слушай, (не только ж он) всюду, всюду безнаказанность! (...)
АЗАРОВ: (...) Ну, то-то и оно. Значит, вот так мы договорились с этим Бакаем. Надо его в больницу (...) положить".


Аллах його знає, якими бійцівськими якостями треба володіти, щоб після виявлення не "тупим ревізором", а самим головним податківцем країни всіх цих "липових схем розрахунків", які він же й погодився лікувати не у в'язниці, а в лікарні, можна говорити довірливим ялтинцям про те, що "не можна трошки займатися шахрайством і проголошувати боротьбу з корупцією" і що "не можна бути трошки чесним, особливо в політичній боротьбі". Азаров зміг.

Він зумів навіть переконати публіку в тому, що зовсім не збирається використати адмінресурс на майбутніх виборах і не буде "акцентувати увагу активістів партії на використанні цього ресурсу". Причина виявилася ясна до святості. Виявляється, просто "на цих виборах адмінресурс навряд чи зіграє таку могутню роль, яку зіграв на минулих виборах". Якщо щодо минулих парламентських виборів звукових свідоцтв про роль адміністративних і інших ресурсів не виявилося, то з минулими президентськими виборами "так званий майор" все-таки картину прояснив.

"КУЧМА: – Здрастуй. Садись, чайку попьем.
... Значить, в мене є до тебе кілька (визначень?). Ти повинен зібрати всіх своїх, бл..., податківців, до районів - не знаю, ну, хоча би обласних. І попередити: хто в районі програє вибори, так після виборів працювати не буде.
АЗАРОВ: - ...
КУЧМА: – Ні одного не оставим. Ну ти ж розумієш, вплоть до району сільського. Ти ведь з кожним головою повинен сісти, бл.... і сказати: чи ти, бл..., в тюрмє буде сидіти (а в мене на тебе більше всього), чи ти повинен дати голоси. Так же, чи ні?
АЗАРОВ: – Я понимаю... Все будет...
КУЧМА: – Счас вот скажу Кравченку. А ты потом скажеш, это самое, чтоб они вместе... вместе с каждым председателем колхоза..
АЗАРОВ: – Хорошо... От начальника райотдела, да?
КУЧМА: - (По телефону міністру ВС) . У меня Азаров. Значить, тут же є такий механізм роботи. У ніх практично на каждого председателя колхоза є справа. Їх треба в кожном районі зібрати, щоб начальнік міліції і начальнік налогової служби... І сказать: хлопці, якщо не дасте, бл..., скільки, так сказать, скіки потрібно, то завтра всі будете там, де вам потрібно... Так. Ну треба зібрати, так сказать, хлопці... ну окрім західних областей, не треба. А оці, бл.., центральних – Херсонська, Кіровоградська, Черніговская, бл..., Черкаська... оці області всі. Да треба... І коли вони побачать що разом з ... Щоб вони чітко знали, гратись ми більше, бл..., не будемо. Я ж вчора на нараді про це сказав... Ні, я сказав: ти всенародно вибраний, але.. І точка, я сказав. Хай думає (сміх). Добре.
Це ті ж, бл..., суки, бл... председатєлі колхозов, бл.. Все ж... Я вчора сказав: все ж помещики барони... Просто сразу после выборов самый жестокий порядок...
АЗАРОВ: – Конечно...
КУЧМА: – Мы не должны расслабляться. Второе, мы должны выиграть с хорошим преимуществом. Это тоже важно. Понимаешь. Когда говорят – там два-три процента, это не выигрыш. Потому мы должны так, что те сели, бл…, на одно место и сказали: сегодня протестный… это весь протестный электорат,… - это же, что голосовали за тебя".


Проте, як виявилося, жодними плівками Азарова не збентежиш, тому що, як ви пам'ятаєте, "і там немає нічого, що поставити Азарову в провину". Загалом, все, як в розділі про Апостола Матфея з "Біблійної енциклопедії", виданої ще в 1891 році Архімандритом Нікіфором: "Він сидів на зборі мита, коли Господь закликав його. Велелюбний голос Господа торкнувся його серця в той самий час, коли він знаходився, так би мовити, в самому розпалі його митарської діяльності. Слідуй за Мною, сказав йому Іісус, і він, як стисло зазначає Євангеліє, встав і пішов за Ним. Далі ми бачимо з Євангелія, що після звернення свого до Христа він зробив велике пригощання для Господа в своєму будинку, і що на цьому бенкеті багато хто з митарів і грішників прийшов і возлягли з Господом і учнями Його. Потім ап. Матфей з'являється в числі 12-ти обраних учнів Господа, яких він послав з проповіддю містами Іудейськими".

Стоп. З містами Іудейськими біблійне пророцтво явно не співпадає, тому що у Миколи Яновича, як у його плівкового візаві, "величезна кількість євреїв" не викликає нічого, крім роздратування.

Але всі ці "слизькі теми" - в минулому. Тепер перед лідером українських митарів і грішників нові завдання. І головне з них – будівництво "найпотужнішої політичної центристської партії в країні", до якої, за винятком аграріїв, увійдуть всі "тундрівці": Партія регіонів, Трудова Україна і НДП. Та й як же інакше, адже, на думку Азарова, в країні всього 4-5 політико-соціальних шарів, які можуть мати своїх представників в структурах влади. Змагаються за них 139 партій, які насправді ніщо інше, як 130 амбіційних політиків. Швидкий огляд всього політичного спектру країни привів Азарова до висновку, що крім Компартії і майбутнього тріумвірату Народно-демократичної і Трудової Партії Регіонів, шансів ні у кого більше немає.

Права опозиція – це "національні, націоналістичні і різконаціоналістичні сили", гасло яких про незалежність України нікого надихнути не може, оскільки на нашу незалежність вже ніхто не робить замахів (і дійсно, навіщо витрачати сили на якісь там замахи, якщо наш Гарант вже з успіхом спокусився образом Путіна-непитущого, а той вже приймає військові паради у Києві?). Щодо іншої турботи правих – української мови, то і з нею все дуже ясно: не може зубожілий народ морочити собі голову проблемою, якою мовою говорити. Та й то правда, матюкатися, до речі, і на адресу податківців, у нас кожний, від пенсіонера до президента, з дитинства привчений саме російською.

"Непримиренна опозиція", типу Форуму нацпорятунку, також може відпочивати, оскільки, зі слів Азарова, це суцільно або "відверті шахраї", або "люди, які все життя когось критикують". Їх на виборах не підтримають, оскільки уміють вони тільки одне – "поливати брудом президента". Є ще "Наша Україна", але з Ющенком тріумвірат планує домовитися про єдиний блок. Знаючи, на які жертви честі Віктор Андрійович готовий піти, щоб не образити Папу, в успіху заходу сумніватися не доводиться.

Про СДПУ(про) Азаров навіть і не згадав, і дав тим самим привід для сумних роздумів про долю цих "неправильних центристів", яких останнім часом стільки разів "кидали", що їм час перейти в стан непримиренної опозиції.

Інша справа – нова партія Азарова-Тігіпка-Пустовойтенка в співдружності з Гладієм. У неї - блискучі перспективи, навіть якщо новий закон про вибори зажадає реєстрації партій не менш, ніж за рік перед виборами. Втрата можливості юридично формального об'єднання не відіб'ється на відносинах концесіонерів один до одного, а тільки "зробить питання злиття просто питанням часу, але не питанням проведення виборчої кампанії". Не буде в цій партії трудящих податківців і суперечок щодо лідерства. Щоб ніхто в цьому не сумнівався, Азаров розказав журналістам історію взаємовідносин всередині Партії регіонів на прикладі Порошенко. Йому, мовляв, було сказано, що тепер немає у нього ніякої "Солідарності", і якщо Порошенко раптом надумає кинути дружні ряди, то у виключно повній самотності.

Так само переконливо партійний митар розбив всі надії можливих опонентів на крихкість троїстого союзу на прикладі Криму, де відносини між НДП і Трудовою Україною так затьмарені відставкою Куніцина, що "партійним братам" час братися за вила. Азаров запевнив, що "така відкрита боротьба споріднених партій" в майбутньому абсолютно виключається в інших регіонах. Так і в Криму за 2-3 місяці все встане на свої місця. "Якщо 2 барани зіткнуться, ми 2-х баранів приберемо з дороги, щоб не заважали, і поставимо нового барана", - загрозливо пожартував Микола Янович. І чомусь стало сумно за всю отару.powered by lun.ua