ПАСЄ продовжить моніторинг проблеми свободи слова в Україні

4 перегляди
Понеділок, 10 вересня 2001, 19:32
ПАСЕ необхідно продовжити процедуру моніторинга над проблемою свободи слова та переконань в Україні, вважає доповідач моніторингового комітету ПАСЄ Ханна Северінсен.

Северінсен зазначила, що свобода слова та переконань в Україні є найбільш важливою проблемою для ПАСЄ. При цьому вона підкреслила, що виконання зобов'язань України перед Радою Європи і забезпечення свободи слова та переконань є "взаємопов'язаними між собою".

Доповідач спробувала з'ясувати у депутатів Верховної Ради, чи треба піднімати у доповіді моніторингового комітету питання про переслідування журналістів, про свободу слова, про те, що засідання Верховної Ради не транслюється по радіо і телебаченню.

І вислухавши доводи українських депутатів "за" і "проти", Северінсен висловила думку про необхідність почати процедуру моніторинга з цього питання.

Разом з тим, в інтерв'ю журналістам вона зазначила, що моніторинговий комітет "не чекає ніяких особливих санкцій" стосовно України на майбутній вересневій сесії ПАСЄ. Асамблея буде продовжувати моніторинговий процес за виконанням Україною зобов'язань, взятих перед Радою Європи.

Інтерфакс-Україна

Читайте нас також у Telegram. Підписуйтесь на наші канали "УП. Кляті питання" та "УП. Off the record"powered by lun.ua