Арешту бен Ладена для США замало. "Талібан" думає над видачею терориста третій державі

Вівторок, 18 вересня 2001, 18:04
Видача Усами бен Ладена, якщо вона відбудеться, не стане розв'язанням проблеми світового тероризму, заявив у вівторок міністр оборони США Дональд Рамсфелд в прямому ефірі CBS. "Усама бен Ладен усього лише одна людина, а його мережа "Аль-Кайеда" є великою міжнародною організацією, з багатьма локальними лідерами", - зазначив він.

Керівник американського Міноборони підкреслив, що підрозділи "Аль-Кайеди" діють в 50-60 країнах світу, в тому числі і в США. З його слів, арешт Усами бен Ладена стане тільки першим кроком на шляху боротьби США зі світовим тероризмом.

У той же час таліби обговорюють з делегацією Пакистану умови, за яких вони могли б видати бен Ладена. Лідери руху "Талібан" в цей час вивчають можливість видати його третій країні, але не США, повідомляють пакистанські урядові джерела. При цьому умовою видачі бен Ладена вони можуть зажадати міжнародного визнання талібів як законного уряду Афганістану.

З заявою про те, що в ході операції Сполучених Штатів проти тероризму, як і в ході будь-якої військової акції, жертви неминучі, виступив у вівторок головнокомандуючий силами НАТО в Європі генерал Джозеф Ралстон під час свого виступу перед військовослужбовцями. Як передає АР, він підкреслив, що антитерористична операція буде проведена в будь-якому випадку, і вона буде тривалою.

Ралстон високо оцінив допомогу, запропоновану США країнами-членами НАТО, а також іншими державами Європи.

Тим часом військові джерела "Інтерфаксу" в Північному альянсі повідомили у вівторок, що загони талібів роззосереджуються і відходять з центральних і південних провінцій Афганістану в напрямі кордону з Пакистаном під виглядом біженців. Вони також проінформували, що можлива військова акція США викликала перехід кількох талібських польових командирів на бік урядових військ. Разом з тим, джерело підтверджує, що пакистанські прикордонники посилили вимоги до перетину кордону.

Зараз на КПП перейти до Пакистану вдається тільки невеликому числу місцевих мешканців. У самому ж Кабулі піднялися ціни на продовольство, товари першої необхідності і пальне, розповіло джерело.

РосБізнесКонсалтинг, Інтерфакс

Читайте також:

* МЗС України не рекомендує українцям з'являтися в Афганістані і Пакистані
* Рішення про видачу бен Ладена приймуть в середу
* В США НЕ ВІДКИДАЮТЬ ПРОДОВЖЕННЯ ТЕРАКТІВ
* Зниклими безвісти вважаються 5,5 тисяч нью-йоркців. У Нью-Йорку запроваджена смертна кара за тероризм
* Штаб війни з тероризмом буде в Бахрейні
* Бойовики бен Ладена воювали в Македонії і проходили підготовку у Великобританії
* Американці залишають Пакистан
* Плани Пентагону готуються в умовах безпрецедентної секретності
* Акції в США впали до найнижчого за останні 3 роки рівня. Терористи грали на біржі
* "ТАЛІБАН" СПРОСТУВАВ ПОВІДОМЛЕННЯ ПРО ОГОЛОШЕННЯ ДЖИХАДУ США
* Розгляд духовними лідерами Афганістану питання видачі бен Ладена переноситься
* "ТАЛІБАН" ОГОЛОСИВ США ДЖИХАД
* Лідери ЄС ще не визначилися щодо військової підтримки США
* В Україні є сили, які виступають за військову співпрацю з небезпечними режимами - Тарасюк

Всі події в США за 12-17 вересняpowered by lun.ua
Підпишіться на наші повідомлення!