Лазаренко відмовляється від зустрічі з українськими прокурорами

Четвер, 20 вересня 2001, 12:15
Екс-прем'єр України Павло Лазаренко відмовився зустрічатися з українськими прокурорами і свідчити, заявив заступник генерального прокурора України Микола Обиход.

Він нагадав, що у відкритому листі Лазаренка із заявою об його непричетність до вбивств Євгена Щербаня і Вадима Гетьмана екс-прем'єр попросив направити для надання свідчень за цією справою до США прокурорів.

Генпрокуратура України звернулася до органів юстиції США з проханням дозволити відрядити прокурорів до Америки. Однак, Лазаренко відмовився від зустрічі з українськими прокурорами, про що влада США і проінформувала українську сторону.

Обиход зазначив, що поки невідома мотивація цього рішення екс-прем'єра, прийнятого "за порадою адвокатів".

Замгенпрокурора повідомив, що Генпрокуратура також звернулася до суду (він не назвав, до якого саме) з поданням про видачу санкції на арешт Лазаренка, оскільки 29 червня закінчився термін перехідних положень Конституції і, отже, санкція на арешт, видана 18 лютого 1998 року, втратила дію.

"Ми висунули йому обвинувачення в новому обсязі за станом на 2001 рік".

По даним Генпрокуратури, зараз в Україні знаходяться адвокати Лазаренка. "На жаль, вони до нас офіційно не звертаються, однак зустрічаються з людьми, які є свідками у справі Лазаренка в Україні. Організаційні умови їм забезпечує хтось з народних депутатів".

Він висловив побажання Генпрокуратури, "щоб ці зустрічі проводилися в рамках існуючого законодавства, і ми б не мали справи з фактами впливу на свідків".

Замгенпрокурора нагадав, що чергове засідання у справі Лазаренка відбудеться 26 вересня у Сан- Франциско.

Як повідомлялося, Генпрокурор України Михайло Потебенько сповістив, що Лазаренко підозрюється в причетності до організації вбивств Щербаня і Гетьмана. Зараз Лазаренко знаходиться в США під судом за обвинуваченням у відмиванні грошей, отриманих незаконним шляхом.

Інтерфакс-Українаpowered by lun.ua