Суданському літаку, заблокованому напередодні ППО, дозволять вилетіти у Київ для ремонту

Субота, 22 вересня 2001, 15:57
Після ретельної перевірки було встановлено, що літак Ан-26Б, який напередодні під контролем винищувачів був посаджений в Криму, є виключно цивільним і може бути відремонтований в Україні. Про це стало відомо агентству Інтерфакс-Україна з добре поінформованих джерел.

Літак Ан-26Б є вантажно-пасажирським літаком.

За уточненими даними, на борту було 9 осіб - 8 членів екіпажу і 1 пасажир, у якого була відкрита віза тільки на перебування в Росії. Його відправили до Москви. Всі – громадяни Судану. Вантажу літак не перевозив.

Ан-26Б поки знаходиться на військовому аеродромі у Бельбеці, під Севастополем. Екіпаж може вільно пересуватися містом.

Як повідомлялося, у п'ятницю вдень літак під контролем винищувальної авіації України був посаджений на цей аеродром. Ан-26 прибув з боку Туреччини, де, за даними, зробив дозаправку в Анталії. Літак прямував для ремонту на авіазавод у Києві, однак виданий раніше дозвіл на проліт над територією країни був прострочений. Борт також потрапив у зону проведення українсько-російських військово-морських навчань.

Літак Ан-26, створений київськими конструкторами на базі пасажирського літака Ан-24, має багато модифікацій, що використовуються в збройних силах і народному господарстві. Серійний випуск літака припинено (побудовано понад 1000 машин), при цьому досі вони експлуатуються в 26 іноземних державах. Ан-26 здатний перевозити 38-40 чоловік, широко використовувався в бойових діях в Афганістані.

Інтерфакс-Україна

Читайте також:

Українські війська ППО були приведені в бойову готовність через літак суданської авіакомпанії

Реклама:
Шановні читачі, просимо дотримуватись Правил коментування