"Інформаційна війна" США: дезинформація і цензура

Понеділок, 24 вересня 2001, 23:20
США починають "інформаційну війну", яка буде частиною операції проти терористів. У понеділок телекомпаняя Ен-бі-сі навела висловлювання неназваного представника міністерства оборони США, який не виключив, що у відносинах зі ЗМІ американській владі доведеться вдатися до дезинформації. "Це буде найбільш інформаційно інтенсивна війна, яку тільки можна уявити", - заявило пентагонівське джерело.

Представник Пентагона повідомив, що противники США також будуть забезпечувати пресу явно помилковою інформацією. "Якщо це інформаційна війна, то "погані хлопці" також будуть брехати", - попередив він.

Американські ЗМІ вже помітили, що останнім часом в США різко поменшав обсяг інформації про операцію, яка готується проти терористів. Спостерігачі чекають, що найближчим часом з боку влади контроль за відомостями, які передаються у пресу, ще більше посилиться.

Прес-секретар Білого дому Арі Флейшер особисто обзвонював керівників і головних редакторів усіх провідних ефірних телекомпаній США, газет "Нью-Йорк таймс", "Вашингтон пост", "Уолл-стріт джорнел" та інших ЗМІ з проханням не повідомляти жодних подробиць про військову операцію, яка готується США проти терористів.

Як стало відомо "Вашингтон пост", Флейшер просив також керівників ЗМІ про те, щоб телекомпанії і газети не повідомляли про графік роботи і переміщень президента США Джорджа Буша і віце-президента США Річарда Чейні. Керівників ЗМІ, крім того, попросили не передавати даних про заходи безпеки навколо Білого дому. Розголосу тепер не підлягають і новини про джерела і методи збору розвідувальної інформації, яку США отримують для операції проти терористів.

За даними газети, на цьому тижні керівництво прес-служби міністерства оборони США збирається знов зв'язатися з провідними американськими ЗМІ і провести зустрічі із завідуючими їхніх вашингтонських бюро.

А в Афганістані "Талібан" заборонив співробітникам ООН користуватися комп'ютерами, автомобілями і засобами радіозв'язку. У іншому разі їх чекає смертна кара. Як передає АР, ці погрози відносяться лише до співробітників-афганців, оскільки всі іноземці, які працювали в представництвах ООН, покинули Афганістан. Проте, в Організації стурбовані таким розвитком подій. Поки що співробітникам офісів ООН в Кабулі і Кандагарі рекомендовано виконувати розпорядження талібів, щоб не наражати своє життя на небезпеку.

РІА "Новости", РосБізнесКонсалтинг

Читайте також:

* Росія називає рамки, в яких готова допомагати США
* БЕН ЛАДЕН ОГОЛОСИВ ВІЙНУ БУШУ
* У армії "Талібан" – 300 тисяч осіб. Захоплено афганський офіс ООН
* Буш наказав арештувати всі активи бен Ладена
* Україна погодилася на проліт тільки військово-транспортних літаків США. Їх не буде видно із землі
* АМЕРИКАНЦІ ОТРИМАЛИ ДОСТУП ДО ПОВІТРЯНОГО ПРОСТОРУ УКРАЇНИ
* У Афганістані – набір найманців-снайперів і артилеристів з досвідом знищення літаків
* У чеченця знайдено схему нанесення ударів по Всесвітньому торговому центру в США
* Теракт обійшовся бен Ладену всього в $200 тисяч
* "Американська трагедія" обійдеться страхувальникам в $ 70 млрд.
* Бен Ладен таємно зустрічався з лідером талібів
* Росія надасть США свій повітряний простір. Американці оточили Афганістан
* США ВТРАТИЛИ ЛІТАК-РОЗВІДНИК У АФГАНІСТАНІ. А "Талібан" загубив бен Ладена
* Пауелл обіцяє за голову бен Ладена 25 мільйонів доларів
* У терористів є спільники в спецслужбах США, думає Кондолізза Райс
* У передмісті Кабула таліби відкрили вогонь по британських десантниках

Всі події за 18-21 вересняpowered by lun.ua
Підпишіться на наші повідомлення!