Україна не пустить біженців з Афганістану і гуманітарної допомоги їм не надасть

Середа, 10 жовтня 2001, 13:56
Президент України Леонід Кучма зазначив, що на кордоні з Узбекистаном спостерігається скупчення афганських біженців, і разом з тим глава держави підкреслив, що в Україні вживаються всі заходи з посилення нелегальної міграції через український кордон. Надавати гуманітарну допомогу біженцям Кучма вважає недоцільним.

Гарант заявив, що Україна повинна бути готова до хвилі біженців, яка почалася після початку бомбардування Афганістану. "Ми повинні бути готові до цих процесів", - заявив президент в інтерв'ю журналістам.

Також президент відзначив, що на кордоні з Узбекистаном спостерігається скупчення афганських біженців, разом з тим, зі слів президента, їх не так багато, як про це кажуть. "Комусь хочеться розкручувати ситуацію" відносно хвилі біженців", цитує президента Інтерфакс-Україна.

Разом з тим глава держави підкреслив, що в Україні вживають всіх заходів для попередження посилення нелегальної міграції через український кордон. Президент повідомив, що українські кордони зміцнюються не тільки за рахунок прикордонників, але і сил міліції.

Також Кумча заявив, що не виключає надання Україною гуманітарної допомоги Афганістану, однак вважає це недоцільним. "І без нас обходяться", - заявив Кучма.

Але разом з тим Україна "не буде стояти осторонь від боротьби з тероризмом і його наслідками". "А гуманітарна допомога - це наслідки", - сказав президент.

До того ж в рамках боротьби з тероризмом в Україні "серйозно" працюють над проблемою відмиття брудних грошей, заявляє президент. "Якщо не буде джерел коштів у терористів, то тероризму буде менше".

Кучма підкреслив, що терористи "мають невичерпні можливості і, не задумуючись, розкидаються грошима [...] Прояв цього ми маємо і в Україні".powered by lun.ua